Aktywny weekend członków Przaśnika !!!

Przasnyszanie biegali w 3 różnych imprezach sportowych w dniach 28/29 maja 2022 🤗
Pasmo sukcesów rozpoczęli 28 maja w Komorowie okolice Ostrowi Mazowieckiej na dystansie 10km, następnie tego samego dnia w biegu AlleUltra 50km oraz 29 maja w Rębkowie okolice Winnicy na dystansie 5km.
Opis każdej z imprez:
W dniu 28 maja 2022 r. odbył się V Bieg Pamięci Absolwentów Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie/Ostrowi Mazowieckiej na dystansie 10 km. Organizatorem biegu było Stowarzyszenie Ostrów Biega pod Patronatem Wójta Gminy Ostrów Mazowiecka oraz współorganizatorem 22. Wojskowy Ośrodek Kartograficzny w Komorowie. Start biegu zlokalizowany został w alei pomników Powstania Listopadowego w Komorowie, a meta na placu przy Fontannie Smoka na terenie 22 Wojskowego Ośrodka Kartograficznego.
Trasa biegu przebiegała głównie ścieżkami i duktami leśnymi. Nazwa biegu nawiązuje do Szkoły Podchorążych Piechoty, która funkcjonowała w Komorowie w okresie międzywojennym. Bieg połączono z piknikiem historyczno-militarnym oraz piknikiem dla dzieci.
Klub KS Przaśnik Przasnysz reprezentowało dwoje zawodników – Marta Kozłowska, która zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej 🏆 (czwarta w open) oraz Paweł Grzybowski, który przez 10 km utrzymywał średnie tempo biegu 4.30 na kilometr.
Również 28 maja odbyła się impreza biegowa pod nazwą „AlleUltra” to nowa pozycja w kalendarzu warmińsko – mazurskich imprez ultra maratońskich. Był to ultramaraton biegowy na trasie o długości 50 km ze Źródeł rzeki Łyna do Olsztyna. Reprezentowała nas w tym biegu Natalia Michalak, ktora pokonała trasę z czasem 4:47:01 i zajęła 3 miejsce OPEN, wśród kobiet 🏆
W niedzielę 29 maja 2022 wystąpiliśmy w biegu Pogoń za Lisem 2022 🦊organizowanym przez klub Lider Winnica. Bieg jak co roku odbył się w miejscowości Rębkowo. Wspaniała organizacja przyciągnęła aż 111 zawodników, którzy rywalizowali na trasie 5km (w większości drogami leśnymi, w tym około 1,2 km po asfalcie).
Reprezentanci Naszego klubu zajęli 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej 🏆 w składzie: Magdalena Tabaka, Paweł Zamielski, Rafał Smoliński i Robert Sadowski (Robert jest zawodnikiem Jednorożec robi co może ale w dniu dzisiejszym odbył się jednodniowy transfer tego zawodnika do Naszego klubu).
Zawody wygrał Rafał Smoliński, który nie dał żadnych szans rywalom z dużą przewagą wbiegł na metę sam i zajął I miejsce OPEN uzyskując czas 17:57 🏆
Gratulujemy wszystkim biegaczom Naszego klubu i do zobaczenia na kolejnych startach 🤗