I Etap KZP: Krasne

I Etap KZP: Krasne

W niedzielę 12.07.2020 r. w Krasnem odbył się „Bieg o Puchar Wójta Gminy Krasne”. Zawody otworzyły tegoroczny cykl biegów Korona Ziemi Przasnyskiej.
Impreza zorganizowana przez KS Przaśnik Przasnysz cieszyła się dużym zainteresowaniem. Łącznie w trzech organizowanych biegach na mecie zameldowało się 135 zawodników. W stawce dominowali okoliczni mieszkańcy powiatu ale nie zabrakło reprezentantów z dalszych zakątków całej Polski. Najbardziej wyróżniającą się i najbardziej liczną ekipę tradycyjnie wystawiła grupa Jednorożec robi co może. Zielono-żółte koszulki tej grupy widać było z każdej strony. Ich barw nie mogło zabraknąć również na podium. W czasie dekoracji zawodnicy z Jednorożca otrzymywali takie owacje, że drżała ziemia.
Pogoda jak zwykle dopisała i jak zwykle na biegach w Krasnem, było strasznie gorąco. Z pomocą zawodnikom przyszli Strażacy z OSP Krasne, którzy na trasie biegu ustawili kurtynę wodną, dzięki czemu biegacze mogli nieco się ochłodzić.
Bieg nie należał do łatwych. Pokonanie bardzo krętej trasy z kilkoma nawrotami po nierównej nawierzchni – częściowo po bruku w dodatku w wysokiej temperaturze wymagało sporego wysiłku. Mimo trudności zawodnicy doskonale sobie poradzili. Bieg na najkrótszym dystansie – 1 km najszybciej pokonali: Julia Cichocka z KS Przaśnik Przasnysz i Bartosz Kamiński z Dąbrowy reprezentujący Ojrzeń biega. Zawodnicy jednocześnie przekroczyli linię mety z czasem 3 minuty 30 sekund i zwyciężyli w kategorii OPEN. Dla Julki to zwycięstwo miało szczególny charakter, bo tego dnia obchodziła swoje urodziny. W czasie dekoracji zawodnicy odśpiewali Jej uroczyste „sto lat”.
Na dystansie 5 km najlepszy okazał się reprezentant KS Maków Biega – Cezary Jaroszewski. Pokonanie dystansu zajęło mu zaledwie 17 minut i 13 sekund. Wśród pań triumfowała liderka grupy Jednorożec robi co może Anna Urbaniak z czasem 21:10. Kiedy Ania stanęła na najwyższym miejscu podium, jej koledzy klubowi zrobili taki hałas, że wszystkie konie ze stadniny poderwały się do galopu.
Najdłuższy i koronny dystans zawodów – 10 km należał do niesamowitego zawodnika z Ostrołęki – Damiana Świerdzewskiego reprezentującego klub Następny Krok Team. Zawodnik zameldował się na mecie z czasem 32:47 zyskując trzy i pół minuty przewagi nad kolejnym zawodnikiem. Jakby tego było mało Damian przebiegł prawie 200 metrów więcej wskutek zniszczenia części oznakowania trasy. Na szczęście szybko zorientował się w sytuacji i wrócił na właściwą trasę.
Wśród pań na najdłuższej trasie triumfowała zawodniczka MAZOVIA PROACTIV CIECHANÓW – Aneta Lubińska. Dystans pokonała w 44 minuty i 38 sekund.
Na mecie na każdego zawodnika czekał specjalny pamiątkowy medal. Wyczerpani zawodnicy mogli odzyskać stracone na trasie kalorie spożywając pyszną grochóweczkę.
Na zakończenie zawodów odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców i losowanie nagród niespodzianek wśród wszystkich uczestników biegu.
Statuetki dla najlepszych zawodników w kategorii OPEN oraz kategoriach wiekowych wręczyli goście honorowi i partnerzy organizatora zawodów – delegacja Urzędu Gminy Krasne oraz Prezes Stadniny Koni w Krasnem.
Klub Sportowy Przaśnik Przasnysz składa serdeczne podziękowanie za pomoc i wsparcie w organizacji zawodów:
– Urzędowi Marszałkowskiemu;
– Wójtowi Gminy Krasne;
– Strażakom z OSP Krasne;
– Komendantowi Powiatowemu Policji w Przasnyszu;
– Dowódcy 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu;
– Hufcowi ZHP w Przasnyszu;
– Prezesowi stadniny koni w Krasnem;
– Muzeum Rodu Krasińskich w Krasnem.
Dziękujemy również wszystkim zawodnikom i przepraszamy za wszystkie niedociągnięcia organizacyjne.
Serdecznie zapraszamy na kolejne zawody z cyklu Korona Ziemi Przasnyskiej. Bieg o Puchar Wójta Gminy Jednorożec odbędzie się 23.08.2020 r. w Jednorożcu.
ZAPISY JUŻ RUSZYŁY !!!
Szczegółowe wyniki i galeria zdjęć oraz zapisy: http://przasnik.pl/korona-ziemi-przasnyskiej
Close Menu