We wtorkowe popołudnie 17.09.2019 r. w Przasnyszu odbył się bieg pod nazwą „Przasnyska Mila śladami św. Stanisława Kostki”. Zawody były częścią obchodów upamiętniających patrona Miasta Przasnysz – św. Stanisława Kostkę. Wydarzenie rozpoczęło się w miejscu narodzin patrona w Rostkowie, gdzie proboszcz tamtejszej parafii ks. kan. Adam Chmielewski udzielił specjalnego błogosławieństwa grupie biegaczy z KS Przaśnik Przasnysz. Uroczystość miała szczególnie podniosły wymiar dzięki wystawieniu na ołtarz relikwii świętego. Po błogosławieństwie biegacze z Przaśnika rozpoczęli honorowy bieg z Rostkowa do Przasnysza. Patron miasta czuwał nad reprezentacją zapewniając im „atrakcyjne” warunki pogodowe. Zaraz po starcie zerwała się wichura i rozpętała potężna ulewa z gradem. Po kilku chwilach na biegaczach próżno było szukać suchej nitki. Nie zważając na warunki atmosferyczne grupa pokonała trasę w doskonałych nastrojach. Gdy dotarli do stadionu miejskiego zostali entuzjastycznie przywitani przez kibiców i uczestników zawodów.
Dalsza część imprezy odbyła się na terenie MOSiR w Przasnyszu. Z uwagi na rozmokłą płytę bieżni stadionu, biegi zostały przeniesione na sztuczną nawierzchnię boiska sportowego. Zawodnicy wyznaczony dystanse pokonywali okrążając boisko. Rozegrano 6 biegów na 4 dystansach: 1/8 mili – 200 m; 1/4 mili – 400 m; 1000 m oraz 1 mili – 1600 m. W biegach wzięło udział 54 zawodników i zawodniczek. Stawka biegaczy była bardzo zróżnicowana, startowali doświadczeni zawodnicy i początkujących amatorzy, przedszkolaki i emeryci, lokalni mieszkańcy i przyjezdni z okolicznych miejscowości goście. Wszyscy naładowani pozytywna energią i połączeni wspólną pasją biegania.
Każdy uczestnik zawodów po pokonaniu trasu otrzymał pamiątkowy medal, który wręczał organizator imprezy – burmistrz Miasta Przasnysz Pan Łukasz Chrostowski. Na zakończenie zawodów odbyła się dekoracja zdobywców trzech pierwszych miejsc w każdym rozgrywanym biegu. Zwycięzcy zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami.
Close Menu