II ETAP KZP 2020: JEDNOROŻEC

II ETAP KZP 2020: JEDNOROŻEC

W niedzielę 23.08.2020 r. punktualnie o godz. 11.00 ze stadionu w Jednorożcu wystartował „Bieg o puchar Wójta Gminy Jednorożec”. Był to drugi bieg cyklu Korona Ziemi Przasnyskiej. Łącznie w zawodach wystartowało 153 zawodników. Trasa biegu składała się z długiego prostego odcinka, trudno było się zgubić, ale ukształtowanie terenu i tradycyjnie wysoka temperatura wzbogacały atrakcyjność biegu. Długie podbiegi na asfaltowej nawierzchni, upał i ogólna duchota błyskawicznie wysysały z zawodników ostatnie pokłady sił. Ukończenie nawet najkrótszej trasy zawodów mierzącej 1 km wymagało zastosowania odpowiedniej taktyki i właściwego rozkładu sił. Bardzo ważna była praca kibiców rozstawionych na trasie biegu. Jak zwykle niezastąpieni w tej dyscyplinie okazali się kibice ekipy „Jednorożec robi co może”. Na własnej ziemi ekipa z Jednorożca dopingowała uczestników z taką energią, że zachodziło uzasadnione ryzyko powstawania trzęsienia ziemi z epicentrum na stadionie w Jednorożcu. Głośne okrzyki kibiców w zielono – żółtych barwach wyzwalały w zawodnikach ukrytą moc. Po przekroczeniu linii mety często sami zawodnicy długo nie mogli uwierzyć we własny rezultat.
Zawody ukończyło 153 zawodników i zawodniczek. Znaczną część stawki stanowili nasi stali uczestniczy, ale nie zabrakło również zawodników, którzy w zawodach wystąpili po raz pierwszy. Imponujące rezultaty osiągnęła debiutująca w zawodach ekipa „URWIS BIEGA”, której przedstawiciele zawieźli do domu pokaźny zestaw trofeów.
Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali funkcjonariusze Policji, sanitariusze z 2. Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza oraz strażacy z OSP Jednorożec. Szczególne uznanie należy się strażakom, którzy na zawody przybyli po niemal całonocnej akcji gaszenia pożaru. Wyczerpanie po nocnym dyżurze nie przeszkodziło strażakom w wypełnieniu kolejnego zadania na najwyższym poziomie. Organizatorzy imprezy byli pod ogromnym wrażeniem poświęcenia w wykonywanie obowiązków. Jak widać służba w OSP Jednorożec to nie tylko odpowiedzialny obowiązek, ale i ogromna pasja.
Uroczystego otwarcia imprezy dokonał sam gospodarz zawodów – Wójt Gminy Jednorożec – Pan Krzysztof Iwulski, który podał sygnał do startu wszystkich biegów.
Pan Wójt dokonał również uroczystej dekoracji zwycięzców wszystkich biegów oraz zwycięzców kategorii wiekowych. Najlepsi zawodnicy otrzymali specjalne statuetki i dyplomy.
Po zakończeniu biegu uczestniczy zawodów mogli zregenerować siły racząc się przepyszną grochówką. Zawody tradycyjnie zakończyło losowanie nagród niespodzianek wśród wszystkich biegaczy. Jedną z nagród – sprzęt AGD ufundował jeden z uczestników biegu Pan Artur Trochimowicz, który nagrodę wręczył osobiście wylosowanemu uczestnikowi.
Klub Sportowy Przaśnik Przasnysz składa serdeczne podziękowanie za pomoc i wsparcie w organizacji zawodów:
– Urzędowi Marszałkowskiemu;
– Wójtowi Gminy Jednorożec;
– Strażakom z OSP Jednorożec;
– Komendantowi Powiatowemu Policji w Przasnyszu;
– Dowódcy 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu;
-Zajazd Sebory.
Dziękujemy również wszystkim zawodnikom i przepraszamy za wszystkie potknięcia organizacyjne.
Serdecznie zapraszamy na kolejne zawody z cyklu Korona Ziemi Przasnyskiej. Bieg o puchar Wójta Gminy Krzynowłoga Mała odbędzie 13.09.2020 r. w Zajeździe Sebory w Romanach Seborach.
Szczegółowe wyniki i galeria zdjęć na stronie: KORONY
Close Menu