III Etap Korony pod nazwą Cross Spod Wiatraka za Nami !!!

III Etap Korony pod nazwą Cross Spod Wiatraka za Nami !!!

Gospodarzem trzecich zawodów cyklu Korona Ziemi Przasnyskiej była Gmina Krzynowłoga Mała. Zawody pod nazwą „Cross Spod Wiatraka” odbyły się 26.06.20222 r. w miejscowości Romany Sebory w przepięknym obiekcie Hotelu i Zajazdu Sebory 🤩 Piękna letnia pogoda, upał i brak wiatru nie były wymarzonymi warunkami dla biegaczy, za to zachęcały do kąpieli i plażowania pod palmowymi parasolami na nowo otwartej plaży Hotelu Sebory. Zawodnicy wykończeni rywalizacją na niezwykle trudnej i wymagającej trasie po leśnych ścieżkach obojętniej licznymi wzniesieniami, przeszkodami w postaci gałęzi, piasku i nierównego podłoża chętnie wskakiwali do stawu szukając ochłody. Zawodnicy, którzy nie mieli śmiałości zażyć kąpieli w stawie, próbowali uruchomić wiatrak i wytworzyć morską bryzę, ale kąpiel w kategorii skuteczność chłodzenia była bezkonkurencyjna.
W zawodach wzięło udział niemal 100 zawodników. Do pokonania w głównym biegu było 5 km. Młodsi zawodnicy rywalizowali w biegach towarzyszących na dystansie :200 m, 500 m i 1 km. Mimo ciężkich warunków i trudnej trasy wszystkim udało się dotrzeć do mety, gdzie dla każdego czekał piękny odlewany pamiątkowy medal.
Zdobywcy 3 pierwszych miejsc wśród kobiet i mężczyzn oraz zwycięzcy kategorii wiekowych zostali wyróżnieni dyplomami i pucharami. Uroczystej dekoracji zwycięzców dokonali współorganizatorzy i partnerzy zawodów: Starosta Przasnyski – Pan Krzysztof Bieńkowski oraz właściciele Hotelu i Zajazdu Sebory – Państwo Borkowscy.
Nie zabrakło tradycyjnego losowania nagród wśród wszystkich uczestników biegu. Specjalną nagrodę – rower górski ufundowany przez Pana Starostę powiatu przasnyskiego Krzysztof Bieńkowski – publicznie wylosował Marek Kowalski. Dwudziestu innych zawodników wylosowało torby sportowe. Zawodnicy mieli również okazję do posmakowania doskonałej kuchni Zajazdu Sebory, który przygotował pyszny żurek.
Do zakończenia całego cyklu zawodów Korona Ziemi Przasnyskiej pozostał tylko jeden bieg – Przasnyska Strefa – 04.09.2022 r. Po ostatnich zawodach zostaną wyłonieni zwycięzcy w klasyfikacji generalnej zawodów.
Zwycięzcy biegu „Cross Spod Wiatraka”:
Mężczyźni:
1. RAFAŁ SMOLIŃSKI – czas 18:36 🏆
2. DAMIAN URBANIAK – czas 20:24 🏆
3. DARIUSZ DĄBROWSKI – czas 20:39 🏆
Kobiety:
1. ROKSANA GRABOWSKA – czas 22:33 🏆
2. ANNA URBANIAK – czas 23:11 🏆
3. PAULINA CHYĆKO – 25:08 🏆
Rafał Smoliński, Roksana Grabowska i Paulina Chyćko to zawodnicy naszego klubu, pozostali nasi reprezentanci zajęli wysokie miejsca w kategoriach wiekowych: Renata Majdowska, Magdalena Tabaka, Edyta Sobierańska, Marta Smolińska, Michał Popławski, Paweł Grzybowski, Sargis Gevorgyan, Paweł Lipka, Zdzisław Błażejewski, Piotr Kobyliński, a najmłodsza Nasza klubowa duma – Gabrysia Popławska 🤩 po raz kolejny wygrała bieg na dystansie 200m 🏆
Dodatkowo przed wszystkimi trasę przetestowali Paweł Zamielski i Wojciech Winnicki, którzy zostali sklasyfikowani na końcu stawki 💪🏽
Szczegółowe wyniki biegów na dystansie 5 km i 1 km oraz klasyfikacja generalna zawodów pod linkiem https://catchtime.pl/wyniki/
 
W imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie w przeprowadzenie zawodów, w szczególności:
– Staroście Przasnyskiemu,
– Właścicielom Hotel Sebory i Zajazd Sebory,
– Firmie CatchTime .
Zapraszamy na ostatnie zawody z cyklu Korona Ziemi Przasnyskiej „Przasnyska Strefa” na przasnyskie lotnisko w dniu 04.09.2022 r. Zapisy wkrótce.
Close Menu