IV Przasnyska Mila za Nami!

W piątkowe popołudnie na stadionie miejskim w Przasnyszu odbyły się zawody „Przasnyska Mila”. Impreza była częścią obchodów dni patrona Miasta Przasnysz – św. Stanisława Kostka. Zawody składały się z 5 biegów towarzyszących dla dzieci na dystansach 200 m, 400 m i 1 km oraz biegu głównego na dystansie 1 mili (1600 m).
Zawody zostały uroczyście otwarte przez Burmistrza Miasta Przasnysz – Łukasza Chrostowskiego oraz proboszcza parafii św. Wojciecha. Ksiądz proboszcz wraz z Panem Burmistrzem brali również czynny udział w kilku biegach towarzysząc najmłodszym zawodnikom.
Przasnyska Mila odbyła się już po raz czwarty i na stałe wpisuje się do cyklicznych imprez organizowanych przez Miasto Przasnysz i KS Przaśnik Przasnysz.
Tradycyjnie każdy zawodnik po przekroczeniu linii mety otrzymał pamiątkowy medal. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki zostali wyróżnieni specjalnymi statuetkami.
W czasie imprezy odbyły się również Warsztaty Ekologiczne zakończone konkursem wiedzy z nagrodami.
Zwycięzcą IV Przasnyskiej Mili został reprezentant KS Przaśnik Przasnysz – Rafał Smoliński, który cztery okrążenia stadionu pokonał w 5 minut i 28 sekund. Wśród kobiet zwyciężyła Roksana Grabowska – KS Przaśnik Przasnysz z czasem – 06:00.