Korona Ziemi Przasnyskiej 2022 zakończona na zawodach Przasnyska Strefa !!!

Korona Ziemi Przasnyskiej 2022 została oficjalnie zakończona. Ostatnie zawody pod nazwą „Przasnyska Strefa” odbyły się 04.09.2022 r. na przasnyskiej strefie ekonomicznej. Biegacze rywalizowali na dystansie 7,3 km – czyli pętli wokół przasnyskiej strefy ekonomicznej. Poza biegiem głównym rozegrano 3 biegi towarzyszące dla dzieci na dystansie 200 m, 500 m i 1 km.
Wśród zawodników znalazł się gość specjalny – mistrz Polski na 100 km i kilkukrotny zwycięzca „Wings For Life” – Dariusz Nożyński. Przed rozpoczęciem zawodów, KS Przaśnik Przasnysz przyjął Darka do swojego grona jako honorowego członka klubu. Darek wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczestników zawodów, którzy oprócz robienia pamiątkowych „selfiaczków” zadawali mistrzowi niezliczoną ilość pytań.
Zawody zostały zorganizowane dzięki współpracy i wsparciu lokalnych władz i instytucji, więc nie mogło zabraknąć obecności przedstawicieli współorganizatorów.
Starosta Przasnyski –Pan Krzysztof Bieńkowski wraz z dowódcą 2. Ośrodka Radioelektronicznego – płk Bogusławem Postkiem otworzyli imprezę oraz dokonali uroczystej dekoracji zwycięzców zawodów realizowanych w formie zdalnej w okresie wakacyjnym – „Tour de Strefa”. Pan Łukasz Chrostowski – burmistrz miasta Przasnysz wziął czynny udział w zawodach startując w biegu głównym. Burmistrz regularnie uczestniczy w lokalnych biegach czym wzbudza ogromny szacunek zawodników i otrzymuje największy doping kibiców.
Sportowe emocje nie były jedyną atrakcją na zawodach. Dodatkowo zorganizowano pokaz sprzętu wojskowego przez żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz pokaz ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej z Przasnysza. Strażacy do pokazu wykorzystali wrak samochodu, który symulował pojazd po wypadku drogowym. Za pomocą specjalistycznego sprzętu strażacy profesjonalnie zademonstrowali sposób wydostania poszkodowanego z pojazdu.
Zawodom towarzyszyła niezwykle piękna pogoda. Słoneczny i niemal bezwietrzny dzień nie przypominał zbliżającej się jesieni. Warunki sprzyjały biegaczom i przyczyniły się do osiągnięcia świetnych rezultatów.
W biegu głównym zdecydowanym faworytem był Dariusz Nożyński, ale w stawce nie brakowało mocnych zawodników. Jak wspomina Darek rywale deptali mu po piętach przez większość trasy więc zwycięstwo nie było takie oczywiste, tym bardziej, że tydzień wcześniej uczestniczył w Mistrzostwach Świata na 100 km w Berlinie i nie był pewien w jakim stopniu zregenerował siły. Ostatecznie Darek triumfował z czasem 23:47. Drugi na mecie zameldował się reprezentant Mazovia ProActive – Michał Makowski (24:48), a trzecie miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej – Rafał Smoliński (26:37) z KS Przaśnik Przasnysz.
Wśród kobiet triumfowała Anna Urbaniak (30:46) z Jednorożec robi co może, drugie miejsce zajęła Renata Majdowska (33:29) z KS Przaśnik Przasnysz, a podium uzupełniła Paulina Chyćko (34:55) z Maratończyk Poznań/2.ORel.
Po zakończeniu biegu podsumowano cały cykl Korony Ziemi Przasnyskiej. Zawodnicy, którzy brali udział we wszystkich biegach otrzymali pamiątkowe trofea a zwycięzcy klasyfikacji generalnej zostali wyróżnieni specjalnymi statuetkami.
Zwycięzcą tegorocznej edycji Korony Ziemi Przasnyskiej został reprezentant KS Przaśnik Przasnysz – Rafał Smoliński (01:19:37). Rafał zdążył już dobrze poznać najwyższy stopień podium w poprzednich edycjach Korony Ziemi Przasnyskiej i wygląda na to, że łatwo tej pozycji nie odda. Na drugim miejscu podium stanął również dobrze nam znany z poprzednich edycji zawodnik Jednorożec robi co może – Damian Urbaniak (01:23:32) od lidera dzieliły go niespełna 4 minuty. Na trzecim miejscu podium w generalne stanął Maciej Podlecki (01:27:58) TKKF Promyk Ciechanów.
Zwyciężczynią generalki wśród pań została Paulina Chyćko (1:44:27) z Maratończyk Poznań/2ORel. Walka o pozostałe miejsca na podium była niezwykle zacięta i rozstrzygnęła się dopiero w ostatnim biegu. Ostatecznie drugie miejsce zajęła Renata Majdowska (01:48:00) z KS Przaśnik Przasnysz a trzecie Marta Sadowska (01:49:36) z Ciechanowa.
Na zakończenie imprezy odbyło się tradycyjne losowanie nagród rzeczowych. Nagrodę specjalną, ufundowaną przez Bank Spółdzielczy w Przasnyszu – rower górski wygrał Daniel Jaśkiewicz (42:19) z Przasnysza.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i zachęcamy do kontynuowania sportowej zabawy na kolejnych imprezach KS Przaśnik Przasnysz. Najbliższe zawody – „Przasnyska Mila” już w piątek 16.09.2022 o godz. 17.00 na stadionie miejskim w Przasnyszu. ZAPISY WKRÓTCE !!!
W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie naszym sponsorom i partnerom:
– Starostwo Powiatowe w Przasnyszu – Zawody „Korona Ziemi Przasnyskiej” współfinansowano ze środków Powiatu Przasnyskiego.