Półmaraton z Darkiem Nożyńskim

Półmaraton z Darkiem Nożyńskim

W niedzielę 10.09.2023 na stadionie miejskim w Przasnyszu odbyła się sportowa impreza charytatywna pod nazwą: „ Zwycięzca Wings’a kontra Sztafeta”. Zawody polegały na wyścigu drużyn z ultra maratończykiem Dariuszem Nożyńskim. Do pokonania był dystans półmaratonu – 21 km co w przeliczeniu dało 53 okrążenia na stadionie. Darek mierzył się z dystansem w pojedynkę, natomiast drużyny pokonały dystans w sztafecie – wymieniając kolejnych zawodników po każdym okrążeniu. Piekielny upał nie pomagał w utrzymaniu wysokiego tempa biegu, ale dzięki słonecznej pogodzie można było zrobić piękne fotki z Mistrzem Polski na 100 km. Darek dopiero co wyleczył kontuzję i długo nie trenował, więc do zawodów wystartował bez przygotowania. Obserwując mordercze tempo pokonywania kolejnych okrążeń ciężko było uwierzyć w brak formy naszego Mistrza. Najszybsza ze sztafet – reprezentacja KS Przaśnik Przasnysz zdołała dogonić Darka na ostatnich okrążeniach i linię mety przekroczyli wspólnie. Do rywalizacji stanęło Łącznie 7 drużyn. W stawce poza gospodarzami znalazły się Morsy Przasnysz, MZGKiM, Urząd Miasta Przasnysz oraz wszystkie trzy Szkoły Podstawowe z Przasnysza. W składzie drużyn nie mogło zabraknąć najważniejszych osób funkcyjnych. W wyścigu osobiście wzięli udział Dyrektorzy Szkół Podstawowych, Prezes MZGKiM a nawet sam Burmistrz Miasta Przasnysz – Łukasz Chrostowski. Zawodnicy byli bardzo zróżnicowani pod względem kondycji ale wszystkich cechowała niesamowita determinacja i wola walki. Największe wrażenie robili najmłodsi uczestnicy zawodów – uczniowie szkół podstawowych, którzy osiągali nieprawdopodobne prędkości na trasie nawiązując walkę z Mistrzem Polski.
Zawody miały charakter charytatywny. Celem była zbiórka pieniędzy dla Krzyśka, więc sportowa rywalizacja ostatecznie ustąpiła miejsca dobrej zabawie w szlachetnym celu. Reprezentacje drużyn pokonywały ostatnie okrążenie jako rundę honorowa w pełnym składzie bez parcia na lepszy wynik.
Opłata startowa z zawodów została w całości przekazana na rzecz zbiórki. Mimo, że wysokość wpisowego była ustalona w regulaminie, drużyny wpłacały większe kwoty. Łącznie zebrano ponad 2200 zł. W imieniu Krzyśka serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce. Szczególne podziękowania kierujemy do najbardziej hojnej reprezentacji – MZGKiM.
Na zakończenie zawodów każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal a każda drużyna trofeum. Dodatkowo nasz Mistrz i bohater zawodów – Darek Nożyński otrzymał specjalne podziękowanie z rąk Krzyśka.
Wyniki i zdjęcia z zawodów dostępne w zakładkach.
Zapraszamy na kolejne imprezy KS Przaśnik Przasnysz. Następne zawody już w najbliższy piątek – 15.09.2023 r. na stadionie miejskim – „Przasnyska Mila”.
W imieniu organizatorów serdecznie dziękujmy:
– Urzędowi Miasta Przasnysz
– Miejskiemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Przasnyszy
– Szkole Podstawowej nr 1 w Przasnyszu
– Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu
– Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu
– Morsom Przasnysz
– Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Przasnyszu
– Firmie CatchTime
– Firmie ComPrint
– Stowarzyszeniu ARENA DOBRA
 
Close Menu