Przaśnik na Biegu Kobiet

Przaśnik na Biegu Kobiet

W dniu 18 września w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbył się Bieg Kobiet. Początkowo bieg wspierający kobiety żołnierzy miał się odbyć w marcu ubiegłego roku, jednak pandemia COVID-19 przekreśliła te plany. Bieg był wyrazem wsparcia dla 8833 kobiet żołnierzy, które służą w Wojsku Polskim. Stąd też dystans wyniósł 8833 metry, bo tyle pań pełni czynną służbę w Wojsku Polskim. Specjalnie przygotowaną rozgrzewkę poprowadzili wielokrotni wojskowi medaliści olimpijscy: medalistka olimpijska z Rio de Janeiro kpr. Oktawia Nowacka oraz medaliści z Tokio kpr. Henryk Szost oraz szer. Iga Baumgart-Witan.
W biegu uczestniczyła mieszana reprezentacja Klubu KS Przaśnik Przasnysz i 2. Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza. W mocno obsadzonej stawce świetnie zaprezentowali się nasi reprezentanci Klubu KS Przaśnik. Przede wszystkim panie, które zajęły odpowiednio: Natalia Michalak trzecie miejsce w kategorii służb mundurowych oraz Marta Kozłowska ósme miejsce w tej samej kategorii. Równie wysoki wynik w kategorii służb mundurowych osiągnął Paweł Grzybowski, który walcząc o miejsce w pierwszej dziesiątce zajął szóste miejsce wśród mężczyzn. Kolejny reprezentant Klubu, Włodzimierz Puchała zajął ósmą lokatę ale w kategorii cywili. Należy podkreślić, że w biegu ze względu na jego promocyjny charakter nie było kategorii wiekowych, dlatego tym większy osiągnięty sukces.
W trakcie towarzyszącemu biegowi piknikowi wojskowemu, pozyskano na klubowej koszulce autografy naszych olimpijczyków, z zamiarem wystawienia jej na aukcji charytatywnej. Na pamiątkę biegu wykonano też wspólne zdjęcie z naszymi idolami sportowymi.
Gratulujemy wyników i do zobaczenia na kolejnym starcie!
 
Close Menu