Przaśnik na Biegu Siedmiu Róż

W dniu 10 października 2021 r. odbył się Bieg Siedmiu Róż na dystansie 10 km w powiecie makowskim. Start i meta zlokalizowane zostały przy przy budynku Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Czerwonce. Trasa biegu przebiegała drogami: gminną i powiatową (nawierzchnia asfaltowa) terenami gminy Czerwonka. Nazwa biegu nawiązuje do herbu gminy, w której znajduje się wizerunek siedmiu róż. Na zakończenie biegu oprócz pamiątkowego medalu, każdy uczestnik otrzymał żywą czerwoną różę.
Klub KS Przaśnik Przasnysz reprezentowało kilkoro zawodników, wśród których najlepsze wyniki w kategoriach wiekowych osiągnęli: debiutująca w Klubie i na dystansie 10 000 m Roksana Grabowska I miejsce, II miejsce w tej samej kategorii Aleksandra Długołęcka, III miejsce w swojej kategorii zajęła Marta Smolińska oraz II miejsce w kategorii 50+ Włodzimierz Puchała. Najmocniejszym zawodnikiem Klubu okazał się Paweł Grzybowski, który przez 10 km otrzymywał średnie tempo biegu 4.17 na kilometr. Wystawione dwie drużyny Klubu zajęły czwarte i siódme miejsce w kategorii drużynowej, ulegając silniejszym drużynom z Klubu Jednorożec Robi Co Może. W sumie podobnie jak w Szczycieńskim Biegu Niepodległości w dniu 26.09.21 r. reprezentanci Klubu KS Przaśnik Przasnysz wywalczyli w sportowej rywalizacji cztery puchary.
Biorąc pod uwagę osiągnięte wyniki zawodniczek z Klubu prawdopodobnie powiedzenie „słaba płeć” przejdzie do lamusa.