Przaśnik na Szczycińskim Biegu Niepodległości

W dniu 26 września 2021 r. odbył się „Szczycieński Bieg Niepodległości”” na dystansie 4,8 km. Start i meta zlokalizowane zostały przy Plaży Miejskiej i koło ruin zamku w Szczytnie. Nikt nie mógł narzekać na pogodę, która tego dnia wyjątkowo dopisała.
Trasa biegu przebiegała wokół Jeziora Dużego Domowego. Gospodarzem biegu było Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie. Przedstawiciel gospodarzy biegu zapewniał, że jest to pierwszy bieg w tym roku w kraju nawiązujący do Święta Niepodległości.
Klub KS Przaśnik Przasnysz reprezentowało czworo zawodników: Natalia Michalak, Paweł Grzybowski, Adam Kryszczak i Włodzimierz Puchała, którzy wywalczyli w swoich kategoriach wiekowych wysokie lokaty. I tak Natalia Michalak zajęła pierwsze w swojej kategorii wiekowej, pokonując zawodniczki z Olsztyna i Nidzicy, Adam Kryszczak zajął trzecie miejsce ulegając zawodnikom z Nidzicy i Władysławowa pokonując jednocześnie kolegę z Klubu Pawła Grzybowskiego, który „otarł się” o podium, a Włodzimierz Puchała zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej pokonując zawodników z Dobrego Miasta i Olsztyna. Ponadto, Natalia Michalak zajęła drugie miejsce w kategorii służb mundurowych. W sumie reprezentanci Klubu KS Przaśnik Przasnysz wywalczyli w sportowej rywalizacji cztery puchary.
Gratulujemy i do zobaczenia na kolejnym starcie.