PUCHAR WÓJTA GMINY KRASNE WRĘCZONY

PUCHAR WÓJTA GMINY KRASNE WRĘCZONY

WITAJCIE !!!
W ostatnią niedzielę 25.07.2021 r. w Krasnem odbył się Bieg o Puchar Wójta Gminy Krasne. Imprezę organizowaną w ramach zawodów Korona Ziemi Przasnyskiej jak zawsze rozegrano na terenie Stadniny Koni Krasne Sp z o.o. Oprócz wysokiej frekwencji, nie zawiodła również pogoda, która tradycyjnie zaserwowała biegaczom „wyśmienite” warunki: piekielny żar, zero wiatru i pełne słońce. Warunki atmosferyczne w połączeniu z nierówną nawierzchnią sprawiły, że bieg był prawdziwym wyzwaniem. Mimo trudności prawie wszyscy zawodnicy sprostali zadaniu. W kilku przypadkach kontuzje uniemożliwiły ukończenie biegu, ale nikt nie przedkładał ambicji nad własne zdrowie.
W stawce zawodników znalazła się liczna grupa reprezentantów gospodarza – Gmina Krasne – mazowieckie. Na czele grupy stanął sam Wójt Gminy Krasne – Pan Michał Szczepański. Wójt niesiony ogromnym dopingiem mieszkańców pokonał dystans 5 km w znakomitym czasie nieco ponad 37 minut. Wójt zapowiedział, że nie był to ostatni występ w ramach Korony Ziemi Przasnyskiej i w przyszłości powalczy o puchar innych Wójtów z Powiatu Przasnysz.
Po zakończeniu rywalizacji zawodnicy mieli okazję zregenerować siły posilając się pyszną grochówką prosto z Zajazd Sebory.
Najlepsi zawodnicy i zawodniczki w kategorii OPEN oraz kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe statuetki. Uroczystej dekoracji zwycięzców dokonał Wójt Gminy Krasne w towarzystwie przedstawiciela Stadniny Koni Krasne Sp z o.o. Zwycięzca biegu głównego na dystansie 10 km otrzymał specjalną nagrodę – elektryczną hulajnogę ufundowaną przez Prezesa Stadnina Koni Krasne Sp z o.o. Wyjątkowa nagroda trafiła do Tomasza Mikulskiego reprezentującego UKS Filipides Teresin. Zawodnik 10-cio kilometrową trasę pokonał w morderczym tempie i do mety dotarł już po 35 minutach i 58 sekundach.
Drugi na mecie najdłuższego dystansu zameldował się Paweł Gryko z Łomży reprezentujący Grygo Team (37:14), a trzeci dotarł Dawid Zarodkiewicz z OSP Wężewo (38:14). Wśród pań na dystansie 10 km zwyciężyła Magdalena Deluga z KB Wyszków (48:42) pokonując reprezentantkę KS Przaśnik Przasnysz – Martę Smolińską (55:05) oraz zawodniczkę Jednorożec robi co może – Mariolę Wiktorską (1:02:24).
Zwycięzcą na dystansie 5 km został Robert Doradzki z Łomży reprezentujący GRYKO TEAM z czasem 18:28. Drugie miejsce zajął Kamil Goszczyński z Płocka (18:33), a ostatnie miejsce na podium uzupełnił Sebastian Koziatek reprezentujący Team Kopeć (19:41).
Wśród kobiet na „piątce” spektakularnie triumfowała reprezentantka Jednorożec robi co może – Anna Urbaniak. Ania, która przywiozła ze sobą najsilniejszą grupę kibiców nie dała żadnych szans konkurentkom przekraczając linię mety po 22 minutach i 16 sekundach. Na drugim miejscu bieg ukończyła zawodniczka KS Przaśnik Przasnysz – Marta Kozłowska (23:18), a trzecie miejsce zajęła Milena Siwek z Pasymia reprezentująca Morsy Szczytno #Reset.
Najkrótszy dystans należał do reprezentanta lokalnej grupy LKS Iskra Krasne – Mikołaja Todorowskiego, który 1 km pokonał w czasie 3 minut i 20 sekund. Drugie miejsce zdobył Tomasz Grabowski z Chorzel (03:24) pokonując dosłownie o włos Bartosza Kamińskiego z Dąbrowy reprezentującego Runners Team (03:24).
Wśród dziewcząt zwyciężyła zawodniczka Runners Team z Ojrzenia – Zuzanna Łazarska z czasem 04:22. Na drugim miejscu podium stanęła Patrycja Wysocka z Ciechanowa (04:32), a na trzecim Gabriela Rudnicka z ciechanowskiej grupy MazoviaProActiv (04:40).
Po uroczystej dekoracji wśród wszystkich zawodników rozlosowano nagrody niespodzianki. Specjalną nagrodę – rower KROSS HEXAGON 3.0 ufundował Wójt Gminy Krasne. Pan Wójt osobiście wylosował szczęśliwego uczestnika i wręczył mu specjalną kartę uprawniającą do odebrania roweru w sklepie Studio Sport Krzysztof Głodkowski w Przasnyszu, gdzie profesjonalny serwis odpowiednio dopasował wielkości ramy roweru do wzrostu i preferencji zawodnika. Rower szczęśliwie wylosował zawodnik z Kozina Patryk Usiądek który odebrał dopasowany rower już następnego dnia (foto).
Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników i zapraszamy na nasze kolejne zawody.
W imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie w organizacji zawodów dla:
– Wójta Gminy Krasne,
– Stadniny Koni Krasne Sp. z o. o.,
– @meditransMEDITRANS – za zabezpieczenie medyczne ,
– Powiatowego Komendanta Policji w Przasnyszu,
– Strażaków OSP z Krasnego,
– Zajazdu Sebory,
– oraz dla grupy Jednorożec robi co może za wspaniałą rywalizację fair-play oraz przyjacielską i honorową postawę.
GATUJEMY I DZIĘKUJEMY !!!
Close Menu