Relacja z biegu o puchar Burmistrza Miasta Przasnysz

Relacja z biegu o puchar Burmistrza Miasta Przasnysz

W niedzielne popołudnie 01.09.2019 r. odbył się „Bieg o puchar Burmistrza Miasta Przasnysz”. Impreza była częścią cyklu biegów „Korona Ziemi Przasnyskiej śladami św. Stanisława Kostki” Zawodnicy tradycyjnie zmagali się z trasami na dystansach: 1 km, 5 km i 10 km. Zadanie utrudniała „piekielna” pogoda. Temperatura przekraczała 30 stopni, na niebie próżno było szukać najmniejszej chmurki a powietrze stało w miejscu. Słowem wymarzone warunki,tyle że do opalania. Bieg nie należał do przyjemności. Zawodnicy, którzy nie czuli się na siłach by w takim upale ukończyć najdłuższy bieg, mogli skrócić dystans i zakończyć zawody po 5 km. 
Dla upamiętnienia 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w ramach zawodów rozegrano dodatkowy honorowy „Bieg pamięci 1939”, w którym wzięli udział żołnierze Wojska Polskiego. Kilkudziesięciu żołnierzy z 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z Ciechanowa w zwartej grupie i pełnym umundurowaniu honorowo pokonali najkrótszą trasę zawodów. Poza żołnierzami w honorowym biegu wziął udział Starosta Powiatu Przasnyskiego Pan Krzysztof Bieńkowski. Z uwagi na udział w uroczystościach związanych z obchodami wybuchu Wojny, Pan Starosta nie mógł wystartować z żołnierzami, więc trasę 1 km pokonał w grupie startującej w biegu głównym. Brak odpowiedniego stroju sportowego nie stanowił żadnej przeszkody. Pan Starosta był jedynym zawodnikiem startującym w garniturze i pod krawatem.
W stawce biegaczy nie mogło również zabraknąć gospodarza zawodów Burmistrza Miasta Przasnysz Pana Łukasza Chrostowskiego. Pan Burmistrz wziął udział w biegu na dystansie 5 km i pokonał go w pięknym stylu wspierając na trasie innych zawodników. 
W zawodach rywalizowały liczne grupy biegaczy z Przasnysza oraz wielu bliższych i dalszych miejscowości. Niezawodnie, jedną z najbardziej pokaźnych reprezentacji wystawiła grupa „Jednorożec robi co może”, która od lat uczestniczy w Koronie. Nie zabrakło również zawodników z klubów sportowych z Ciechanowa i Makowa Mazowieckiego. Stawka biegaczy była bardzo silna a walka na trasie zacięta. 
Niezależnie od wyniku, każdy zawodnik na mecie otrzymał specjalny pamiątkowy medal. Po wysiłku biegacze wzmacniali się posiłkiem regeneracyjnym w postaci przepysznej grochówki. Na zakończenie imprezy najlepsi zawodnicy i zawodniczki w 7 kategoriach wiekowych oraz kategorii OPEN zostali wyróżnieni. Uroczystego wręczenia pucharów oraz dyplomów dokonał Burmistrz Miasta Przasnysz Pan Łukasz Chrostowski.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom a w szczególności naszym klubowiczkom które zdominowały podium, niektóre pierwszy i nie ostatni raz 
Po dekoracji rozstrzygnięto konkurs wiedzy o życiu patrona Miasta Przasnysz – św. Stanisława Kostki. Zawodnicy , którzy prawidłowo odpowiadali na pytania konkursowe otrzymali nagrody rzeczowe. 
Wyniki i galeria zdjęć dostępna w zakładkach: WYNIKI i 
GALERIA.

W imieniu organizatorów pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym udał się przeprowadzić zawody, a w szczególności:
– Burmistrzowi Miasta Przasnysz;
– Fundacji SCALAM;
– Bankowi Spółdzielczemu w Przasnyszu;
– Piekarni Klementynka;
– Dowódcy 2. Ośrodka Radioelektronicznego;
– Dowódcy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej;
– Policji z Przasnysza;
– Harcerzom z Przasnysza;
Kolejne zawody z cyklu „Korona Ziemi Przasnyskiej” – Bieg o puchar Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele odbędzie się 22.09.2019 r. Zapraszamy do udziału.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM BIEGÓW !!!
Close Menu