Relacja z biegu o puchar Wójta Gminy Jednorożec

Relacja z biegu o puchar Wójta Gminy Jednorożec

Szósta edycja Korony Ziemi Przasnyskiej dobiegła końca. Ostatnie zawody Korony: „Bieg o puchar Wójta Gminy Jednorożec” odbyły się w niedzielę 27.10 2019 r. w Jednorożcu.

W zawodach wystartowało 130 uczestników. Tradycyjnie najbardziej liczne reprezentacje wystawili  grupy „Jednorożec robi co może” i KS Przaśnik Przasnysz. Czynny udział w zawodach wzięli również gospodarz imprezy Wójt Gminy Jednorożec Pan Krzysztof Iwulski oraz Starosta przasnyski Pan Krzysztof Bieńkowski, który do rywalizacji stanął wraz z trzema swoimi synami.

Łatwa z pozoru trasa okazała się dość wymagająca. Monotonna długa prosta i niekończące się podbiegi łamały psychikę zawodników. Biegnąc pod górę miało się wrażenie jakby z każdym krokiem szczyt złośliwie się oddalał. Nie pomagał również silny boczny wiatr, który na koniec października nie należy do najcieplejszych.

Mimo trudności zawodnicy świetnie poradzili sobie z trasą. Padło nawet kilka życiówek.

Kiedy opadły emocje po zaciętej rywalizacji zawodnicy mieli okazję doładować energię przy ognisku zajadając pieczone kiełbaski.

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki w Biegu o puchar Wójta Gminy Jednorożec zostali wyróżnieni dyplomami i pucharami. Uroczystej dekoracji zwycięzców we wszystkich trzech biegach w kategoriach mężczyzn i kobiet oraz 7 kategoriach wiekowych dokonał  Wójt Gminy Jednorożec Pan Krzysztof  Iwulski. Do dekoracji zwycięzców Biegu o puchar Wójta Gminy Jednorożec organizatorzy złożyli serdeczne podziękowania wszystkim partnerom i sponsorom za pomoc w organizacji całego cyklu Korony Ziemi Przasnyskiej. Specjalne podziękowania i pamiątkowe trofea z Korony Ziemi Przasnyskiej przekazano na ręce przybyłych na uroczystość gości: – Przedstawiciela Starostwa powiatowego w Przasnyszu – Pana Pawła Mostowego, Wójta Gminy Jednorożec – Pana Krzysztofa Iwulskiego, Burmistrza Miasta Przasnysz – Pana Łukasza Chrostowskiego oraz Dowódcy 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu – Pana pułkownika Bogdana Postka. Goście honorowi dokonali uroczystego wręczenia pamiątkowych statuetek i pucharów Starosty przasnyskiego zwycięzcom całego cyklu Korony Ziemi Przasnyskiej 2019 w klasyfikacji generalnej.

Na zakończenie zawodów odbył się konkurs wiedzy o Gminie Jednorożec. Jedną z nagród w konkursie – toster ufundował jeden z uczestników zawodów Pan Artur Trochimowicz ze Szczytna.

 

Organizatorzy licząc na kontynuację wspaniałej współpracy z partnerami zawodów  zaprosili wszystkich uczestników na kolejną edycję Korony Ziemi Przasnyskiej w przyszłym roku.

Wyniki i galeria zdjęć dostępne w zakładkach na stronie przasnik.pl

 

W imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie w organizacji zawód dla:

·     Starosty przasnyskiego;

·     Wójta Gminy Jednorożec;

·     Wójta Gminy Krzynowłoga Mała;

·     Wójta Gminy Czernice Borowe;

·     Burmistrza Miasta Przasnysz;

·     Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele;

·     Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Przasnyszu;

·     Dowódcy 2.ORel w Przasnyszu;

·     Powiatowemu Komendantowi Policji w Przasnyszu;

·     Fundacji SCALAM – PROSTUJEMY DROGI ŻYCIA;

·     firmy GUTBRUK;

firmy Serwis Moto PartnerDariusz Błędek;

firmy JOLFOL – Jolanta Święch;

·     Hufca ZHP w Przasnyszu

·     Piekarni „Klementynka” w Przasnyszu;

·     Strażaków OSP z Jednorożca, Krzynowłogi Małej, Czernic Borowych i Chorzel.

Klub Sportowy Przaśnik Przasnysz zapraszam na kolejną edycję Korony w przyszłym roku oraz na Zimowy Maraton Na Raty już od początku stycznia.

 

 

 

Close Menu