Relacja z biegu o puchar Wójta Gminy Krzynowłoga Mała

Relacja z biegu o puchar Wójta Gminy Krzynowłoga Mała

W dniu 23.06.2019 roku w miejscowości Łoje odbyły się pierwsze zawody z cyklu Koron Ziemi Przasnyskiej – Bieg o puchar Wójta Gminy Krzynowłoga Mała. 
W ramach współzawodnictwa rozegrano biegi na 1km, 5km i 10km.
Na najkrótszym dystansie udział brały dzieci do 14 lat. Bieg był bardzo emocjonujący i obfitujący w zwroty akcji. Walka była zacięta od samego startu. Młodzi zawodnicy z werwą ruszyli do rywalizacji i na pierwszym zakręcie kilku z nich straciło przyczepność. Najbardziej spektakularny upadek zaliczył zawodnik z Jednorożec robi co może – Igor Urbaniak. Mimo to zawodnik naładowany adrenaliną podniósł się w okamgnieniu i kontynuował bieg nie zważając na pokaleczone nogi. Dopiero na macie pozwolił się opatrzyć ratownikowi medycznemu (WIELKI SZACUN !!!).

Ostatecznie na pudle znaleźli się:

– w kategorii chłopców:
1. Filip Szymański (KS Maków Biega) z czasem 3:07
2. Bartłomiej Grzyb (Ciechanów) z czasem 3:22
3. Damian Urbaniak (Jednorożec robi co może) z czasem 3:28

– w kategorii dziewcząt:
1. Jagoda Bojarska (KS Maków Biega) z czasem 3:29
2. Dominika Kościesza (KS Przaśnik Przasnysz) z czasem 3:36
3. Zofia Dudek (KS Przaśnik Przasnysz) z czasem 3:40

Warto wspomnieć, że w kategorii dziewcząt II i III miejsce przypadło dwóm wychowankom KS Przaśnik Przasnysz.GRATULUJEMY !

O godz. 11.30 ruszył bieg główny na dwóch dystansach 5km i 10km. W biegu na 5km na stopniach podium stanęli:

– w kategorii mężczyzn:
1. Michał Makowski (Mazovia ProActiv Ciechanów) z czasem 16:56
2. Tomasz Filipowicz (Budki) z czasem 17:17
3. Tomasz Polewaczyk (Łyse) z czasem 19:02

– w kategorii kobiet:
1. Marta Kozłowska (KS Przaśnik Przasnysz) z czasem 23:08
2. Klaudia Hinc (KS Przaśnik Przasnysz) z czasem 24:45
3. Marta Smolińska (KS Przaśnik Przasnysz) z czasem 25:17

I tu wielki sukces pań z klubu Przaśnik. GRATULUJEMY !!!

W najdłuższym biegu tj. na dystansie 10km czołowe miejsca zajęli:
– w kategorii mężczyzn:
1. Mariusz Tyburski (2 ORel) z czasem 38:48
2. Dariusz Dąbrowski (Mazovia Proactiv Ciechanów) z czasem 39:09
3. Rafał Smoliński (KS Przaśnik Przasnysz) z czasem 39:29

– w kategorii kobiet:
1. Katarzyna Dembińska (KS Przaśnik Przasnysz) z czasem 51:08
2. Magda Tabaka (Jednorożec robi co może) z czasem 56:28
3. Mariola Wiktorska (Jednorożec robi co może) z czasem 56:48

Kolejne sukcesy klubowe. Rafał Smoliński na pudle no i Katarzyna Dembińska zajmując I miejsce podzieliła się podium z zawodniczkami z zaprzyjaźnionego klubu z Jednorożca.

Wszystkie wyniki biegu dostępne są na stronie : http://przasnik.pl/wyniki-23-6-19/

I etap Korony Ziemi Przasnyskiej można uznać za udany. Dopisali zawodnicy, na starcie stanęło ich 98 oraz pogoda. Rozgrzewka dla wszystkich uczestników poprowadziła niezawodna klubowiczka Przaśnika: Klaudia Hinc. Na  trasie zawodnicy mogli liczyć na gorący doping kibiców. Bezkonkurencyjni w tej dziedzinie byli kibice z Jednorożec robi co może. Na ostatniej prostej trasy grupa zapewniła profesjonalną oprawę dopingową okraszoną motywacyjnymi okrzykami, energiczną muzyką, śpiewem a nawet niezwykle hałaśliwymi instrumentami prosto ze stadionów piłkarskich. Dzięki dopingowi zawodnicy wyzwalali ostatnie rezerwy pędząc do mety.  Po biegach na zawodników czekał posiłek regeneracyjny w postaci lodów, a na trasie ochłody dodawały punkty żywieniowe z woda oraz kurtyna wodna zorganizowana przez strażaków z OSP Krzynowłoga Mała. Po wręczeniu pamiątkowych medali dla wszystkich uczestników oraz pucharów dla zwycięzców z poszczególnych kategoriach odbyło się losowanie nagród rzeczowych połączone z konkursem wiedzy o Gminie Krzynowłoga Mała i KS Przaśnik Przasnysz. Rozlosowane nagrody mieliśmy dzięki wsparciu Wójta Gminy Krzynowłoga Mała za co wielki dzięki.
Mamy nadzieję, że na kolejnych etapach jeszcze bardziej dopiszą zawodnicy bo pogoda już zamówiona. Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowania w zorganizowaniu tej imprezy. Szczególne podziękowania składamy : Wójtowi Gminy Krzynowłoga Mała, Strzażakom OSP Krzynowłoga Mała, Policjantom z Przasnysza, Bankowi Spółdzielczemu w Przasnyszu, Dowódcy 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu, Dowódcy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Ciechanowie oraz wszystkim uczestnikom.

Emocje jeszcze nie opadły, a my KS Przaśnik Przasnysz zapraszamy na kolejne zawody z cyklu Korona Ziemi Przasnyskiej, które odbędą się 21.07.2019 roku. W gminie Czernica Borowe, a dokładnie z Rostkowie.
Zapisy na stronie: http://przasnik.pl/zapisy-korona/

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z biegu: http://przasnik.pl/23-06-19/

Close Menu