„Tour de Strefa. Wakacje” – za Nami !!!

Rywalizacja w formie zdalnej – „Tour de Strefa. Wakacje” została zakończona i podsumowana. W zabawie polegającej na jeżdżeniu rowem oraz bieganiu po przasnyskiej strefie ekonomicznej wzięło udział prawie 50 zawodników w tym jeden na czterech łapach. Najwięcej zawodników wystartowało w konkurencji rowerowej i tu rywalizacja była najbardziej zacięta. Niektórzy zawodnicy startowali kilka razy by znaleźć się wyżej w klasyfikacji i pokonać konkurentów. Na szczycie tabeli wyników jest bardzo ciasno. O miejscach na podium decydowały dosłownie sekundy. Ostatecznie najdłuższy wyścig rowerowy na 21,9 km zwyciężył Marcin Tumiel z Chorzel (34:12) pokonując Rafała Wróblewskiego z Przasnysza (34:28) i Pawła Zalewskiego (35:41). Wśród pań triumfowała Agnieszka Sapieha (41:14) wyprzedzając Magdalenę Tabaka (46:01) i Edytę Sobierańską (47:53). W biegu liczącym 7,3 km czyli jedno okrążenie wokół strefy zwyciężył Rafał Smoliński (27:24), drugie miejsce zajął Damian Skała (31:24) a trzecie Paweł Grzybowski (32:02). Paweł do mety dobiegł razem z pieskiem Luna jako jej przewodnik. Nieoficjalnie mówi się, że tak dobry wynik zawdzięcza właśnie Lunie, która całą drogę „dopingowała” podgryzając pięty. Wśród pań w biegu na 7,3 km najlepsza okazała się Renata Majdowska (34:05) pokonując klubowe koleżanki z Przaśnika – Magdę Tabaka (37:10) oraz Edytę Sobierańską (42:14). Na krótszych dystansach w konkurencji rowerowej dedykowanych młodszym zawodnikom zwyciężyli: Wiktor Sierak (19:01) i Zosia Sapieha (28:33) na dystansie 7,3 km, oraz Krystian Sobieraj (26:52) i Pola Prusik (50:31) na dystansie 14,6 km.

Zawody odbyły się w formule zdalnej więc większość uczestników nie widziało się nawzajem. Okazją do poznania będzie uroczysta dekoracja zwycięzców i wręczenie medali pamiątkowych dla wszystkich uczestników. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca na podium wśród pań i panów otrzymają specjalne statuetki a każdy uczestnik zawodów otrzyma piękny pamiątkowy medal. Ceremonia odbędzie w niedzielę 04.09.2022 o godz. 09:30  w miejscu, gdzie trwała rywalizacja – na przasnyskim lotnisku tuż przed zawodami Korona Ziemi Przasnyskie – Przasnyska Strefa.
Zapraszamy na uroczystość wręczenia medali oraz zachęcamy do wzięcia udziału w zawodach – Korona Ziemi Przasnyskiej. http://przasnik.pl/przasnyska-strefa-04092022/