Trzy Szybkie Mile w ramach II Etapu Korony za Nami !!

Trzy Szybkie Mile w ramach II Etapu Korony za Nami !!

Kolejny bieg z z cyklu Korona Ziemi Przasnyskiej pod nazwą „Trzy Szybkie Mile” rozegrano 22.05.20222 r. w Chorzelach.
W zawodach wzięło udział 80 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali na w biegu na dystansie 3 mil oraz w trzech biegach towarzyszących (200 m, 500 m i 1 km).
Stałym bywalcom zawodów Korona Ziemi Przasnyskiej biegi w Chorzelach kojarzą się z okropnym upałem. Tym razem wyjątkowo pogoda była bardzo łaskawa. Dość niska jak tę porę roku temperatura sprzyjała biegaczom. Nawet wiatr, który z pozoru wydawał się mocny, nie przeszkadzał zawodnikom. Dobre warunki i płaska trasa przełożyły się na świetne wyniki. Niejeden zawodnik po przekroczeniu linii mety przecierał oczy zadziwiony osiągniętym rezultatem.
Najlepsi zawodnicy i zawodniczki tradycyjnie zostali wyróżnieni pucharami i dyplomami. Uroczystej dekoracji zwycięzców dokonali współorganizatorzy i partnerzy zawodów: Starosta Przasnyski – Pan Krzysztof Bieńkowski i przedstawicielka gospodarza zawodów Miasta i Gminy Chorzele – Pani Magdalena Pawliszewska.
Na zakończenie zostały rozlosowane nagrody rzeczowe wśród wszystkich uczestników zawodów. Nagroda specjalna – rower górski, ufundowany przez Pana Starostę trafił w ręce Roksany Grabowskiej, która chwilę wcześniej zwyciężyła wśród kobiet w głównym biegu zawodów na dystansie trzech mil.
Trzy Szybkie Mile były drugim biegiem cyklu Korona Ziemi Przasnyskiej. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa biegi: Cross spod wiatraka (26.06.2022) i Przasnyska Strefa (04.09.2022). W zawodach prowadzona jest dodatkowa klasyfikacja generalna zawodników, którzy wezmą udział we wszystkich biegach.
Zwycięzcy biegu „Trzy Szybkie Mile”:
Mężczyźni:
1. Przemysła Flaga – Olsztyn / URWIS BIEGA (15:49)
2. Tomasz Filipowicz – Budki / SP SONDA (16:25)
3. Rafał Smoliński – KS Przaśnik Przasnysz (16:59)
Kobiety:
1. Roksana Grabowska – KS Przaśnik Przasnysz (19:13)
2. Monika Danelska – Ostróda Runners (19:51)
3. Paulina Chyćko – Maratończyk Poznań / 2 OREL (21:49)
Szczegółowe wyniki biegów na dystansie 3 mil i 1 km oraz klasyfikacja generalna zawodów pod linkiem https://catchtime.pl/wyniki/
 
W imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie w przeprowadzenie zawodów, w szczególności:
– Staroście Przasnyskiemu,
– Wójt i Burmistrz Miasta Chorzele,
– Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelach,
– Dowódcy 2. Ośrodka Radioelektronicznego,
– Zespołowi Szkół Powiatowych w Chorzelach,
– Mazowieckiemu Centrum Sportów Zimowych w Chorzelach,
– Komendzie Powiatowej Policji w Przasnyszu;
– Firmie Catchtime.
Zapraszamy na kolejne zawody z cyklu Korona Ziemi Przasnyskiej „Cross spod wiatraka” do miejscowości Romany Sebory w dniu 26.06.2022 r. Zapisy wkrótce.
Close Menu