V Etap ZiMNaRa za Nami !!!

V Etap ZiMNaRa za Nami !!!

Piąty etap ZiMNaRa (04.02.2023) po raz kolejny miło zaskoczył piękną zimową pogodą. Tym razem poza delikatnym mrozem i warstwą białego puchu biegaczom towarzyszyło pienne słoneczko. Wbrew pozorom nie były to wymarzone warunki do bicia rekordów. Zaśnieżona, miękka nawierzchnia skuteczni tłumiła siłę odbicia co szybko wysysało siły z nóg, dodatkowo tempo spowalniał silny wiatr. W rezultacie trudno było uzyskać lepszy czas niż w poprzednich biegach. Pomimo trudności zawodnicy jak zawsze z uśmiechem przekraczali linię mety.
Wśród zwycięzców nie było niespodzianek. Najwyższe miejsca na podium zajęli liderzy zawodów: na długim dystansie triumfował Rafał Smoliński (28:43) z KS Przaśnik oraz Anna Urbaniak (38:53) z Jednorożec robi co może. Na połowie dystansu pierwsze miejsca zajęli Marek (15:22) i Renata (17:20) Majdowscy.
Do zakończenia zawodów postały jeszcze 3 biegi. Zawodnicy, którzy nie opuścili żadnego etapu mogą zakończyć zmagania już w najbliższą sobotę kiedy zostanie rozegrany szósty bieg. Jeśli wystartują jeszcze w siódmym biegu będą mieli okazję do poprawy wyniku z najsłabszego etapu i zostać wyżej sklasyfikowanym w generalce.
Zapraszamy na kolejny etap – sobota  11.02.2023.

ZDJĘCIA W GALERII

Close Menu