VII „Wietrzny” Etap ZiMNaRa za Nami !!!

VII „Wietrzny” Etap ZiMNaRa za Nami !!!

Uczestnicy ostatniego zasadniczego etapu ZiMNaRa musieli stawić czoła siłom natury. W sobotni poranek 19.02.2022 r. rozszalał się potężny huragan. Siła wiatru na otwartym terenie lotniska była nie do opisania. Potężne powiewy wiatru utrudniały zachowanie równowagi nawet stojącym. W kierunku pod wiatr można było zapomnieć nawet o swobodnym oddychaniu, nie wspominając o dzikiej sile hamowania którą fundowała ściana wiatru.
Pasjonatów ekstremalnych doznań nic nie było w stanie zniechęcić. Głodni mocnych wrażeń biegacze licznie stawili się na linii startu i ruszyli na trasę z ogromnym zapałem. Nie wiedząc co ich czeka, rozpoczęli bieg od długiej prostej w wiatrem i z górki. Na pierwszym kilometrze, kiedy wiało w plecy nie jeden zrobił życiówkę ale w głowie już świeciła się lampka ostrzegawcza co się będzie działo za zakrętem i słusznie… Już na drugim kilometrze zawodnicy przekonali się co oznacza zapis w regulaminie „zawody odbywają się niezależnie od warunków atmosferycznych”. Natychmiast po zmianie kierunku biegu zawodnicy poczuli się jakby wskoczyli do wody. Z miejsca odebrało im oddech, a opór wiatru niemal zatrzymał w miejscu. Zawodnicy stosowali niezwykle zróżnicowaną taktykę walki z żywiołem. Odwracanie twarzy od wiatru niewiele pomagało, niektórzy próbowali poruszać się tyłem inni zginali się w pół i atakowali „z byka” , inni zasłaniali usta dłońmi i przechodzili po prostu do marszu. Wszystkie te metody dawały ten sam rezultat – prędkość poruszania się przypominała bardziej czołganie na brzuchu niż bieg. Kolejny zakręt na trasie diametralnie odwrócił losy zawodników. Po złapaniu oddechu można było ponownie nabrać prędkości. Jak stwierdził jeden z biegaczy – po skręcie włączył się tryb hybrydowy i poruszanie się było wspomagane przez naturalne, odnawialne źródło energii. Wszyscy śmiałkowie z ogromną satysfakcja przekraczali linię mety. Z pewnością wspomnienia rozkosznych doznań z trasy zostaną z zawodnikami na długo.
Huraganowy bieg był ostatnim z zasadniczych etapów ZiMNaRa, który liczył się do klasyfikacji generalnej. Do rozegrania został jeszcze tylko ósmy etap dodatkowy, który pozwoli na ukończenie zawodów tym, którzy nie mogli wziąć udziału w poprzednich biegach. Bezpośrednio po ostatnim biegu – 26.02.2022 r. odbędzie się oficjalne zakończenie ZiMNaRa. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe odlewane medale, sportowe czapeczki ZiMNaRa i dyplomy. Zwycięzcy zostaną wyróżnieni specjalnymi statuetkami. Tradycyjnie po części oficjalnej będzie zorganizowane ognisko.
Zawodników, którzy mają jeszcze zaległe etapy zachęcamy do odrabiani ich w formie zdalnej. Wystarczy pokonać odpowiedni dystans i przesłać nam wyniki. Biegi w formie zdalnej skutkują umieszczeniem na końcu stawki w klasyfikacji generalnej ale pozwalają na ukończenie zawodów.
Wyniki z rywalizacji i galeria na zakładce: http://przasnik.pl/zimnar2022/
Close Menu