Za nami Bieg Tropem Wilczym w Kadzielni

Za nami Bieg Tropem Wilczym w Kadzielni

W sobotę 16.10.2021 r. odbył się „Bieg Tropem Wilczym”. Wydarzenie miało wyjątkowo patriotyczny charakter, zostało zorganizowane się w 70-tą rocznicę likwidacji ostatniego na Północnym Mazowszu patrolu Stanisława Kakowskiego ps. „Kaźmierczuk” wchodzącego w skład oddziału Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”. Bieg przeprowadzono w Kadzielni, w miejscu, gdzie miały miejsce tragiczne wydarzenia z 1951 r. w których polegli żołnierze oddziału „Kaźmierczuka” w walce z funkcjonariuszami KBW i UB.
Inicjatorem i współorganizatorem wydarzenia był Wójt Gminy Czernice Borowe, który wziął czynny udział w biegu, honorowo pokonując dystans 1963 m.
W ramach zawodów rozegrano 4 biegi na dystansach: 200 m, 500 m, 1 km i 1963 m. Dodatkowe atrakcje zapewnili żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z Ciechanowa, którzy przygotowali pokaz sprzętu wojskowego.
Wszyscy zawodnicy otrzymali oficjalny, odlewany medal „Tropem Wilczym”, koszulkę z wizerunkiem żołnierzy wyklętych oraz specjalnie wydane przez IPN opracowania na temat wydarzeń z 1951 r. w Kadzielni i jego bohaterach.
W zawodach wzięło udział łącznie 60 zawodników. Zwycięzcy wszystkich biegów otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Na zakończenie zawodów odbyło się losowanie specjalnej nagrody ufundowanej przez Wójta Gminy Czernice Borowe – zegarka sportowego Xiaomi Mi Watch oraz kilku nagród od 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.
W imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowanie za pomoc i wsparcie w organizacji zawodów Panu Wójtowi Gminy Czernice Borowe, 5. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej oraz funkcjonariuszom Policji.
ZWYCIĘZCY BIEGÓW:
200m – DZIĘWCZĘTA
1. Komenda Martyna
2. Sapieha Zosia
3. Pragacz Agata 
200m – CHŁOPCY
1. Sierak Filip
2. Bakierzyński Piotr
3. Popławski Szymon
500m – DZIEWCZĘTA
1. Popławska Gabriela
2. Pszczółkowska Zuzanna
3. Kobylińska Amelia
500m – CHŁOPCY
1. Pragacz Paweł
2. Sierak Wiktor
3. Grabowski Igor
1000m – DZIEWCZĘTA
1. Radomska Natalia
2. Stępkowska Julia
3. Sachmacińska Laura
1000m – CHŁOPCY
1. Wirkus Bartosz
2. Sendal Albert
3. Szpakowski Antoni
1963m – MĘŻCZYŹNI
1. Smoliński Rafał
2. Popławski Michał
3. Tyburski Mariusz
1963m – KOBIETY
1. Grabowska Roksana
2. Tabaka Magdalena
3. Krejpowicz Patrycja
GRATULUJEMY !!!
Close Menu