Bieg Tropem Wilczym

Bieg Tropem Wilczym

W niedzielę 15.08.2021 w całym kraju odbył się Bieg Tropem Wilczym. Bieg poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych przeprowadzono również w Przasnyszu. Zawody składały się z 3 biegów: honorowego na dystansie 1 km oraz dwóch biegów głównych na dystansach 1963 m oraz 5 km. Każdy bieg startował o innej godzinie więc zawodnicy mieli wyjątkową okazję wzięcia udziału we wszystkich 3 biegach. Zawodnicy startowali ze Szkoły Podstawowe nr 3 w Przasnyszu, gdzie zlokalizowane było biuro zawodów, a trasy prowadziły ulicami Przasnysza.
Każdy biegacz w pakiecie startowym otrzymał specjalną koszulkę z wizerunkiem Żołnierzy Wyklętych a na mecie czekał piękny medal. Oryginalny medal Wilczym Tropem jest zaprojektowany jako część układanki złożonej z 3 puzzli. Tegoroczny medal jest drugą częścią. Całość układanki stworzą medale z zeszłego roku 2020 r. oraz następnej edycji biegu – 2022.
Najlepszym zawodnikiem w przasnyskim Biegu Wilczym Tropem został Rafał Smoliński z KS Przaśnik Przasnysz, który w pełni wykorzystał możliwość wzięcia udziału we wszystkich biegach i zdecydowanie zwyciężył na dwóch dystansach, gdzie prowadzona była klasyfikacja. Krótszy dystans 1963 m pokonał w czasie 7 minut i 16 sekund a dłuższy 5 km w czasie 19:55.
Wśród pań na 1963 m wygrała Julia Cichocka z KS Przaśnik Przasnysz z czasem 08:04. Na drugiej trasie triumfowała koleżanka z Przaśnika – Marta Kozłowska pokonując 5-kilometrowy odcinek w 23 minuty i 5 sekund.
Zdobywcy pierwszych 3 miejsc wśród kobiet i mężczyzn w biegał głównych zostali wyróżnieni pamiątkowymi statuetkami. Uroczystej dekoracji dokonał Burmistrz Przasnysza – Pan Łukasz Chrostowski.
Po biegu zawodnicy mogli skosztować prawdziwej wojskowej grochówki, którą serwowali żołnierze z 2 Ośrodka Radioelektronicznego.
W czasie zawodów można było skorzystać z bogatej oferty atrakcji jakie zapewniło I Liceum Ogólnokształcące CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie. Licealiści zorganizowali pokaz sprzętu wojskowego ze spadochronem włącznie, strzelnicę z broni ASG i paintballa a nawet specjalne miejsce do rzucani nożami.
W imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie w przeprowadzenie zawodów, w szczególności:
– Burmistrzowi Miasta Przasnysz,
– Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu,
– Komendzie Powiatowej Policji w Przasnyszu,
– 2. Ośrodkowi Radioelektronicznemu
– Hufcowi ZHP w Przasnyszu.
Zapraszamy na kolejną imprezę która odbędzie się 12.09.2021r. w miejscowości OLSZEWKA.
ZAPRASZAMY !!!
Close Menu