III Etap KZP Krzynowłoga Mała (Romany Sebory)

III Etap KZP Krzynowłoga Mała (Romany Sebory)

Kolejny bieg cyklu Korony Ziemi Przasnyskiej za nami. Trzecie zawody pod nazwą „Bieg o puchar Wójta Gminy Krzynowłoga Mała” odbył się 13.09.2020 r. Impreza pod patronatem Wójta Gminy Krzynowłoga Mała została zorganizowana w przepięknej scenerii Zajazdu Sebory. Urok tego miejsca dodatkowo podkreślała idealna pogoda. Piękny i ciepły dzień cieszył oko ale wysoka temperatura dla zawodników stanowiła utrudnienie. Uczestnicy Korony przyzwyczajeni do tej pory do asfaltowych i równych nawierzchni tym razem zostali zaskoczeni bardzo wymagającą przełajową trasą. Zaraz po starcie na biegaczy czekały nierówne, wąskie miejscami zarośnięte leśne ścieżki. Do tego kilka podbiegów i odcinki sypkiego piasku. Nie każdy był przygotowany na takie warunki ale cała stawka zawodników dotarła do mety. Ku zaskoczeniu organizatorów nikt w gęstym lesie nie zabłądził. Organizatorzy mieli spore obawy, że uczestników skusi bogactwo grzybów, o które dosłownie można było się potknąć i zamiast do mety ruszą na grzybobranie. Sportowa rywalizacja wygrała z runem leśnym choć część zawodników docierało do mety z rękami pełnymi „kapeluszy”. Specjalnie dla nich stworzono nową kategorię „biegaczy grzybiarzy”.
Zwodnicy z najbogatszymi zbiorami zostały zagrodzone drobnymi upominkami i ogromnymi brawami.
Łącznie w zawodach wzięło udział 139 zawodników. Mimo trudnej trasy wyniki czołówki robiły wrażenie. Po zakończeniu rywalizacji najlepsi zawodnicy w kategorii open i kategoriach wiekowych zostali wyróżnieni specjalnymi statuetkami. Każdy kto ukończył zawody otrzymał pamiątkowy medal. Dla wszystkich zawodników czekała również tradycyjna grochówka przygotowana przez gospodarza zawodów „Zajazd Sebory”.
Klub Sportowy Przaśnik Przasnysz składa serdeczne podziękowanie za pomoc i wsparcie w organizacji zawodów:
– Wójtowi Gminy Krzynowłoga Mała;
– Właścicielom Zajazdu Sebory;

– Strażakom z OSP Krzynowłoga Mała:

– Komendantowi Powiatowemu Policji w Przasnyszu;

– Dowódcy 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu;
– Dowódcy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej;
– Hufowi ZHP w Przasnyszu;
Dziękujemy również wszystkim zawodnikom i kibicom.
Kolejne zawody Korony Ziemi Przasnyskiej odbędą się 20.09.2020 r. w Chorzelach.
Zapraszamy do zapisów na naszej stronie. Zapraszamy również na zawody pod nazwą „Przasnyska Mila” w piątek 18.09.2020 r. – szczegóły na stronie.
Szczegółowe wyniki i galeria zdjęć na stronie: www.przasnik.pl/korona-ziemi-przasnyskiej/
Close Menu