Pierwszy bieg Korony: Piątka Radioelektronika za nami!

Pierwszy bieg Korony: Piątka Radioelektronika za nami!

Pierwsze zawody z cyklu Korona Ziemi Przasnyskiej pod nazwą „Piątka radioelektronika” odbyły się w Rostkowie w niedzielę 24.04.2022 r.
Gospodarzem zawodów była Gmina Czernice Borowe. W stawce zawodników nie zabrakło samego Wójta Gminy – Pana Wojciecha Brzezińskiego, który rywalizował na głównym dystansie 5 km.
Zawody związane były z obchodami święta 2. Ośrodka Radioelektronicznego i z tego powodu wprowadzono dodatkową kategorię – mundurową dla reprezentantów służb mundurowych.
Zawody składały się z trzech biegów towarzyszących dla najmłodszych na dystansach 200 m, 500 m i 1 km, oraz biegu głównego na dystansie 5 km.
Łącznie w zawodach wystartowało ponad 150 zawodników, z czego na głównym dystansie 89.
Trasa biegu prowadziła przez malownicze okolice miejscowości Rostkowo. Licznie wzniesienia na trasie podniosły skalę trudności biegu ale piękna bezwietrzna pogoda rekompensowała niedogodności.
Zawodnicy świetnie poradzili sobie z trudnościami i w komplecie zameldowali się na mecie. Każdy uczestnik po przekroczeniu linii mety otrzymał odlewany medal pamiątkowy. Na zmęczonych biegaczy czekała również pyszna wojskowa grochówka, którą serwowali żołnierze z 2. Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza. Wojskowi zorganizowali również punkt pokazowy sprzętu wojskowego, na którym można było potrenować umiejętności strzeleckie.
Po zakończeniu rywalizacji odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców. Zdobywcy 3 pierwszych miejsc wśród dziewcząt, chłopców, kobiet i mężczyzn na wszystkich dystansach zostali wyróżnieni dyplomami oraz pucharami. W biegu głównym wyróżniono również zwycięzców kategorii wiekowych. Puchary otrzymali również zwycięzcy kategorii mundurowej.
Uroczystej dekoracji dokonali Wójt Gminy Czernice Borowe wraz z przedstawicielami 2. Ośrodka Radioelektronicznego.
Po dekoracji odbyło się losowanie specjalnej nagrody – roweru górskiego ufundowanego przez Wójta Gminy Czernice Borowe. Pan Wójt osobiście wręczył nagrodę szczęśliwcowi.
W czasie zawodów prowadzone było również szkolenie nt. „Wpływ recyklingu
i odnawialnych źródeł energii na środowisko” finansowane w ramach projektu grantowego z „Europejskiego Funduszu rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Po szkoleniu odbył się konkurs wiedzy z przedstawianych informacji. Uczestnicy za każdą prawidłową odpowiedź otrzymali nagrody rzeczowe w postaci powerbanków ładowanych panelem słonecznym.
Zwycięzcy biegu głównego Piątka Radioelektronika:
Mężczyźni:
1. Cezary Jaroszewski – LKS Maków Mazowiecki (17:10)
2. Jan Zielonka – WAT Warszawa (17:16)
3. Rafał Smoliński – KS Przaśnik Przasnysz (17:25)
Kobiety:
1. Agnieszka Kowalska – KS SCHULO TEAM (21:26)
2. Anna Urbaniak – Jednorożec robi co może (21:28)
3. Katarzyna Śledziewska – Stary Lubotyń (22:01)
Zwycięzcy kategorii mundurowej biegu Piątka radioelektronika:
Mężczyźni (tak jak w kategorii OPEN):
1. Cezary Jaroszewski – LKS Maków Mazowiecki (17:10)
2. Jan Zielonka – WAT Warszawa (17:16)
3. Rafał Smoliński – KS Przaśnik Przasnysz (17:25)
Kobiety:
1. Paulina Chyćko – Maratończyk Poznań (22:35)
2. Marta Kozłowska – KS Przaśnik Przasnysz (23:11)
3. Monika Sobocińska – Przasnysz (25:03)
Szczegółowe wyniki biegów 1 km i 5 km pod linkiem https://catchtime.pl/wyniki/
 
Zapraszamy na kolejne zawody z cyklu Korona Ziemi Przasnyskiej „Trzy Szybkie Mile” do miejscowości Chorzele w dniu 22.05.2022 r. Zapisy wkrótce.
W imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie w przeprowadzenie zawodów, w szczególności:
– Wójtowi Gminy Czernice Borowe,
– Dowódcy 2. Ośrodka Radioelektronicznego,
– Staroście Przasnyskiemu,
– Szkole Podstawowej w Rostkowie,
– Komendzie Powiatowej Policji w Przasnyszu.
 
Close Menu