Przaśnik biegał Tropem Wilczym

Przaśnik biegał Tropem Wilczym

W dniu wczorajszym zawodnicy KS Przaśnik wzięli udział w biegach upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych, nazywanych – bieg Tropem Wilczym.
Bieg w Przasnyszu zorganizwany był przez Dowódcę 2. ORel.
Start biegu na dystansie 1963m odbył się w samym centrum miasta, w rynku i prowadził ulicami: Rynek, Mostową, Świeczewo, Joselewicza, Rynek.
W biegu wzięli udział (nieoficjalnie ok 200 osób) m.in: włodarze miasta i powiatu, żołnierze, strażacy, policjanci, przedstawiciele służby zdrowia, przedstawiciele urzędów i szkół wraz z uczniami, nasi zawodnicy oraz przybyli chętni.
Zawodnicy Naszego Klubu są też przedstawicielami każdej z wyżej wymienionych służb.
Nie było rywalizacji ani pomiaru czasowego. Bieg miał na celu uczczenie pamięci, gdyż 1 marca jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
Po biegu każdy z uczestników mógł zjeść przygotowaną przez przasnyskich żołnierzy grochówkę. W trakcie biegu odbyła się też akcja honorowego oddawania krwi pod nazwą HDK 2. ORel Legion.
Nasi zawodnicy biegli również w biegach upamiętniających pamięć Żołnierzy Wyklętych w innych miastach o czym poinformujemy w kolejnych wpisach 🙂
Close Menu