Przasnysz biegał Tropem Wilczym !!!

Przasnysz biegał Tropem Wilczym !!!

WITAJCIE !!!
W niedzielę 01.03.2020 r. w Przasnyszu odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wilczym Tropem”. W zawodach złożonych z trzech biegów wystartowało łącznie ponad 120 uczestników. Biegacze rywalizowali na dystansie 1963 m oraz 5 km. Dodatkowo został przeprowadzony bieg honorowy na dystansie 1 km. Zawody otworzyli przedstawiciele organizatorów i partnerów: Starosta Przasnyski Pan Krzysztof Bieńkowski, Burmistrz Miasta Przasnysz Pan Łukasz Chrostowski oraz przedstawiciel 2. Ośrodka Radioelektronicznego mjr Mariusz Sopelewski. Dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przed rozpoczęciem biegu zawodnicy uroczyście odśpiewali hymn państwowy. Jako pierwszy rozegrano bieg honorowy na 1 km. Tuż po sygnale do startu Pan Starosta i Pan Burmistrz podjęli decyzję o wzięciu czynnego udziału w biegu. Mimo całkowitego braku przygotowania do uprawiania aktywności fizycznej Panowie wyruszyli na trasę błyskawicznie pozbywając się krawatów i marynarek. W biegu wzięła udział również spora grupa żołnierzy z 2.Ośrodka Radioelektronicznego oraz 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy trasę pokonali w pełnym umundurowaniu. Po biegu honorowym rozegrano biegi główne na 1963 m i 5 km. Niektórzy zawodnicy czując niedosyt przebiegniętych kilometrów startowali na dwóch dystansach.
Po zakończeniu rywalizacji, w oczekiwaniu na oficjalne wyniki zawodnicy zajadali się rewelacyjną wojskową grochówką. Ostatnim punktem zawodów była uroczysta dekoracja zwycięzców. Puchary i dyplomy dla zwycięzców biegów na 1963 m i 5 km w kategoriach mężczyzn, kobiet oraz żołnierzy wręczyli Pan Starosta Krzysztof Bieńkowski, Pan Burmistrz Łukasz Chrostowski i przedstawiciel 2. ORel mjr Mariusz Sopelewski.
Zwycięzcy biegu na 1963 m:
1. Oskar Radomski (Przasnysz) – 06:55
2. Radosław Rykowski ( Mazovia ProActiv Ciechanów) – 06:59
3. Przemysław Borczak (Jednorożec robi co może) – 07:06
Kobiety
1. Karolina Borowa (KS Przaśnik Przasnysz) – 09:05
2. Aleksandra Borczak (Jednorożec robi co może) – 09:23
3. Joanna Borczak (Jednorożec robi co może) – 09:28
Żołnierze:
1. Mariusz Potyraj (2.ORel) – 07:29
2. Paweł Lipka (2. ORel) – 09:39
3. Paweł Grzybowski (2.ORel) – 09:40

Zwycięzcy biegu na 5 km:
1. Rafał Smoliński (KS Przaśnik Przasnysz) – 19:14
2. Bartosz Prekiel (KS Przaśnik Przasnysz) – 19:17
3. Karol Majewski (Olszewka) – 19:18
Kobiety:
1. Anna Urbaniak (Jednorożec robi co może) – 21:30
2. Marta Smolińska (KS Przaśnik Przasnysz) – 23:32
3. Magdalena Tabaka (KS Przaśnik Przasnysz) – 24:38
Żołnierze:
1. Monika Sobocińska (AMW Gdynia) – 27:06
2. Tomasz Kawiecki (5.MBOT) – 31:10

Dodatkowo przyznano nagrody w kategorii najstarszy i najmłodszy uczestnik zawodów. Nagroda w kategorii najmłodszy została przyznana ex aequo dwóm pięciolatkom: Jasiowi Barłożek i Zuzannie Koźlik. Wyróżnieni prywatnie są parą, więc nie mieli problemu z podziałem „majątku”.
Szczegółowe wyniki zawodów i zdjęcia dostępne na stronie http://przasnik.pl/tropem-wilczym-2020/
Bieg Wilczym Tropem organizowany był w całym kraju. Nasi reprezentanci KS Przaśnik Przasnysz poza miejscową imprezą rywalizowali również w Makowie Mazowieckim. W tamtejszym biegu pierwsze miejsce na dystansie 1963 m zajęła Julia Cichocka zaś trzecie miejsce na dystansie 5 km wśród pań zajęła Katarzyna Dembińska.
Gratulujemy świetnych występów wszystkim zawodnikom.

Close Menu