PrzebieżkiDlaAgnieszki

PrzebieżkiDlaAgnieszki

W niedzielne popołudnie 28.07.2019 r. na stadionie Miejskim w Przasnyszu odbył się bieg charytatywny pod nazwą Przebieżki dla Agnieszki. Impreza była częścią akcji Uśmiechy dla Agniechy zorganizowanej w celu pomocy cierpiącej na chorobę nowotworowa Agnieszki. 
W biegu wzięło udział 79 zawodników. Do pokonania były 2 trasy: 1 km i 5 km. Krótszy dystans dedykowany był najmłodszym zawodnikom oraz mniej doświadczonym biegaczom, którzy  honorowo brali udział w zawodach. Bieg główny na 5 km przeznaczony był dla bardziej wytrawnych sportowców. Wysoka temperatura znacznie podniosła poziom trudności. Pokonanie trasy wymagało dużej determinacji i siły woli. Wszyscy zawodnicy doskonale poradzili sobie z trudnościami i w komplecie dotarli do mety. W stawce uczestników było wielu biegaczy, którzy tego dnia brali udział w innych zawodach. Mimo ogromnego zmęczenia postanowili przyłączyć się do akcji i wesprzeć inicjatywę pomocy Agnieszce. Pozytywne nastawienie świetnie wpłynęło na atmosferę. Zawodnicy pokonywali trasę w doskonałych nastrojach. Współzawodnictwo i walka o miejsca reprezentacji różnych klubów sportowych zeszły na drugi plan. Wszyscy wzajemnie się wspierali. Grupa biegaczy z Mazovia ProActiv postanowiła wystartować bez butów. Pomysł spodobał się zawodnikom z Przaśnika i Jednorożec Robi co Może, którzy natychmiast przyłączyli się do bosych kolegów.   
 
Na mecie dla każdego zawodnika czekał pamiątkowy medal. Stracone na trasie kalorie zawodnicy mogli uzupełnić dzięki pączkom ufundowanym przez piekarnię Klementynka.
 
Najlepsi zawodnicy i zawodniczki zostali wyróżnieni pucharami i dyplomami, które wręczyli Burmistrz Miasta Przasnysz Łukasz Chrostowski oraz organizator całego przedsięwzięcia Wojciech Długokęcki.
 
Opłaty startowe z biegu zostały przekazane na rzecz zbiórki. Udało się zebrać 2655 zł.
 
Wkrótce KS Przaśnik Przasnysz organizuje kolejne zawody sportowe. Najbliższe w ramach Korony Ziemi Przasnyskiej odbędą się już we wrześniu. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z biegu: http://przasnik.pl/aga-galeria/
 
Close Menu