Relacja WOSP 2020

Relacja WOSP 2020

WITAJCIE !!!
W ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 12.01.2020 r. w Przasnyszu rozegrano bieg WOŚP „policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. W biegu zorganizowanym przez KS Przaśnik Przasnysz i Miasto Przasnysz wzięło udział 102 zawodników. Do pokonani były dwie trasy na dystansach 1 km i 5 km. Impreza miała na celu wsparcie akcji WOŚP. Uczestnicy zawodów zamiast opłaty startowej wrzucali datki do puszki wolontariuszy Orkiestry.

W biegu nie prowadzono pomiaru czasu więc zawodnicy zamienili rywalizację o miejsca na dobrą zabawę. Większość uczestników przemierzała trasę skupiona w grupach. Tradycyjnie największą i najbardziej rzucającą się w oczy grupą była reprezentacja Jednorożec robi co może. Zawodnicy wystrojeni w klubowe koszulki i uzbrojeni w megafon oraz niespożytą ilość energii robili niezłe zamieszanie na trasie wprawiając w osłupienie przechodniów. Bardzo pokaźną reprezentację wystawił również KS Przaśnik Przasnysz. Zawodnicy cały dystans pokonali zwartą grupą zarażając kibiców radością i doskonałym nastrojem. Pod koniec biegu obie ekipy połączyły się formując „pociąg” i tak dotarły do stacji końcowej META.

Duża część uczestników postawiła wziąć udział w biegu w przebraniu. Najciekawsze stylizacje zostały wyróżnione drobnymi upominkami. Nagrodzono również zawodników w kategoriach: najdokładniej przebiegnięta trasa, trasa przebiegnięta „po łepkach” oraz najstarszy i najmłodszy zawodnik. Ostatnia nagroda trafiła do Igi Ładewskiej, która kilometrowy odcinek pokonała w towarzystwie rodziców oraz niewiarygodnego uśmiechu na twarzy.

Wszyscy zawodnicy po przekroczeniu linii mety otrzymali pamiątkowe medale i posiłek regeneracyjny w postaci grochówki.

Po biegu zawodnicy wyróżnieni w określonych kategoriach otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody rzeczowe. Uroczystego wręczenia dokonali: Burmistrz Miasta Przasnysz Pan Łukasz Chrostowski i Wójt Gminy Czernice Borowe Pan Wojciech Brzeziński.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom, dzięki którym udało się przeprowadzić imprezę. Szczególne podziękowania kierujemy do:

– Funkcjonariuszy Policji z Przasnysza;
– Strażaków OSP Rostkowo;
– Harcerzy z Hufca Przasnysz;
– Ratowników medycznym;
– oraz wszystkich zawodników, którzy swoim uczestnictwem wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

DZIĘKUJEMY !!!

PS: ZDJĘCIA W GALERII

Close Menu