relacja z biegu o puchar burmistrz miasta i gminy Chorzele

relacja z biegu o puchar burmistrz miasta i gminy Chorzele

Kolejny bieg cyklu Korona Ziemi Przasnyskiej rozegrano 22.09.2019 r. w Chorzelach. Na starcie „Biegu o puchar Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele” stawiło się 87 zawodników i zawodniczek. Jak zwykle silne reprezentacje wystawiły okoliczne miejscowości z całego powiatu i nie tylko. W stawce znaleźli się reprezentanci Olsztyna, Szczytna i innych odległych miejscowości. Tradycyjnie najliczniejszymi grupami były KS Przaśnik i niezawodny „Jednorożec robi co może”, który przyciągnął ze sobą liczną grupę niezwykle hałaśliwych kibiców. Kiedy tylko na horyzoncie pojawiał się reprezentant z Jednorożca wybuchała ogromna wrzawa wpierana technicznymi środkami dopingującymi. Pozostałe reprezentacje robiły co mogły by dorównać kolegom z Jednorożca ale nikt nie miał wątpliwości kto jest liderem dopingu.

Rywalizacji sprzyjała piękna pogoda, wymarzona dla biegaczy. Dosyć chłodne powietrze i brak wiatru oraz odpowiednia trasa zachęcały do podejmowania prób bicia rekordów. Z relacji z zawodnikami wiadomo, że padło kilka życiówek. Niezależnie od uzyskanego rezultatu wszyscy uczestnicy przekraczali metę z wyraźną satysfakcją i zadowoleniem. Nie ma się czemu dziwić, gdyż atmosfera imprezy była niezwykle pozytywna. Mieszkańcy Chorzel bardzo ciepło przyjmowali zawodników i wspierali ich na trasie biegu. Mieszkańcy wychodzili na ulice lub dopingowali biegaczy z okiem domów. Oklaski i słowa wsparcia wyzwalały dodatkowe pokłady energii i uskrzydlały zawodników.

W ramach zawodów rozegrano 3 biegi na dystansach 1 km dla najmłodszych, oraz 5 km i 10 km dla starszych zawodników. Na mecie na każdego zawodnika czekał pamiątkowy medal. Dzięki elektronicznemu pomiarowi czasu można było od razu po zakończeniu biegu sprawdzić osiągnięty rezultat.

Po zakończeniu rywalizacji nastąpiła uroczysta dekoracja zwycięzców. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w kategoriach mężczyzn i kobiet (chłopców i dziewcząt) we wszystkich rozgrywanych biegach otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz piękne puchary. Dodatkowo puchary otrzymali zwycięzcy siedmiu kategorii wiekowych w biegach na 5 km i 10 km oraz najmłodsi zawodnicy i zawodniczki w biegu na najkrótszym dystansie. Najmłodszy zawodnik, który pokonał dystans 1 km miał zaledwie 3 lata.

Uroczystego wręczenia pucharów zwycięzcom zawodów dokonała sama Pani Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele – Beata Szczepankowska.

Ostatnim punktem imprezy był konkurs wiedzy dla uczestników zawodów. Wyłonieni w drodze losowania zawodnicy odpowiadali na pytania związane z Miastem i Gminą Chorzele. Prawidłowa odpowiedź była nagradzana drobnymi upominkami. Prawidłowość udzielanych odpowiedzi była weryfikowana przez Panią Burmistrz. Zawodnicy wykazali się dużą wiedzą i bezbłędnie odpowiadali na pytania.

Na zakończenie organizatorzy złożyli serdeczne podziękowanie Pani Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele za pomoc i udzielone wsparcie w organizacji imprezy. Pani Burmistrz pogratulowała wszystkim uczestnikom biegu i zadeklarowała współpracę przy organizacji kolejnej edycji zawodów.

Wyniki biegu i galeria zdjęć dostępne pod linkami:

WYNIKI:
http://przasnik.pl/kzp-chorzele/
http://chronotex.pl/wyniki/

GALERIA:
http://przasnik.pl/22-09-19/

W imieniu organizatorów pragniemy serdecznie podziękować za pomoc w organizację zawodów:

Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele;

Bankowi Spółdzielczemu w Przasnyszu;

Piekarni Klementynka;

Policji z Przasnysza;

Strażakom OSP Chorzele;

Dyrekcji Zespołu Szkół Powiatowych w Chorzelach;

Serwis MotoPartner Dariusz Błędek;

P.P.H.U. JOLFOL JOLANTA ŚWIECH.

Kolejne – ostatnie zawody z cyklu „Korona Ziemi Przasnyskiej” – Bieg o puchar Wójta Gminy Jednorożec” odbędzie się 27.10.2019 r. Zapraszamy do udziału.

Close Menu