Relacja ze Świątecznej Sztafety Mikołaja

Relacja ze Świątecznej Sztafety Mikołaja

W mroźny wieczór 19.12.2019 r. na przasnyskim rynku odbył się bieg pod nazwą Świąteczna Sztafeta Mikołaja. Impreza była ostatnim punktem Jarmarku Bożonarodzeniowego. Bieg zorganizowali Miasto Przasnysz i klub sportowy Przaśnik Przasnysz przy ścisłej współpracy z 2. Ośrodkiem Radioelektronicznym w Przasnyszu. Impreza była poświęcona akcji zrobienia paczki świątecznej dla – Szkoły Niepublicznej z Oddziałami Przedszkolnymi Realizująca Program Rehabilitacji – „Nasza Szkoła” w Przasnyszu. Uczestnicy Sztafety w miejsce opłaty startowej ufundowali prezenty dla „Naszej Szkoły”. Prezenty zostały wręczone przez Naszych przedstawicieli w dniu 20.12.2019 r.

Bieg polegał na czterokrotnym obiegnięciu przasnyskiego rynku przez sztafetę złożoną z 4 zawodników. Zamiast pałeczki sztafetowej zawodnicy przekazywali sobie worki św. Mikołaja. Do rywalizacji stanęło 13 drużyn. Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik otrzymał specjalny pamiątkowy medal. Atmosfera zawodów była niezwykle świąteczna i ciepła. Uczestnicy rywalizowali w kategoriach najszybszych drużyn oraz kilku kategorii indywidualnych: najlepsze przebranie, najcieplejszy i najbardziej wesoły zawodnik. Najsilniej obstawiona była kategoria najlepsze przebranie. Zawodnicy przemierzali trasę w niezwykle kreatywnych strojach. Ostatecznie nagroda trafiła do Roberta Sadowskiego – zawodnika Jednorożec robi co może biegnącego w kompletnym tradycyjnym stroju „kurpia”. Najcieplejszym zawodnikiem został Marek Frontczak również z grupy Jednorożec robi co może, który wystąpił w najbardziej skąpym stroju. Bezkonkurencyjna w kategorii najlepszy uśmiech okazała się zawodniczka TAEKWONDO CHORZELE Justyna Okrasa, która szerokim uśmiechem pozarażała wszystkich wokół.

W kategorii drużyn na podium stanęli: Biegoholicy (04:16), Drużyna Pafłów (4:21) i Amigos (04:25). Dodatkowo wyróżniona została najmłodsza drużyna zawodów – Orły. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz pucharami. Uroczystej dekoracji dokonali przedstawiciele organizatorów w towarzystwie dyrekcji „Naszej Szkoły” oraz dowództwa 2.ORel w Przasnyszu reprezentowanego przez Pana komandora Arkadiusza Kurdybelskiego. Pan Komandor aktywnie uczestniczył w imprezie jako zawodnik drużyny 2.ORel.
Po zakończeniu sportowej rywalizacji paczki świąteczne od wszystkich uczestników biegu zostały oficjalnie przekazane na ręce Dyrektor „Naszej Szkoły” Pani Iwonie Decewicz. Pani Dyrektor przekazała specjalnie podziękowania dla organizatorów i partnerów imprezy oraz wszystkim złożyła świąteczne życzenia.
Na zakończenie imprezy odbył się konkurs wiedzy o szkodliwości alkoholu. Uczestnicy zawodów wykazali się bardzo dobrą znajomością tematu i bez problemu udzielali właściwych odpowiedzi, za to otrzymali drobne nagrody rzeczowe.
Organizatorzy składają szczególne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom dzięki którym udało się przeprowadzić imprezę a w szczególności:
– Powiatowemu Komendantowi Policji w Przasnyszu za zabezpieczenie trasy biegu;
– Dowódcy 2. Ośrodka Radioelektronicznego za pomoc w organizacji;
– oraz wszystkim uczestnikom, którzy pokazali swoje wielkie serca i wsparli akcję zrobienia świątecznej paczki dla „Naszej Szkoły”.


Wyniki:
MSC;NAZWA DRUŻYNY; CZAS
1. Biegoholicy 04:16
2. Drużyna Pafłów 04:21
3. Amigos 04:25
4. Jednorożec robi co może BORCZAKI 04:26
5. 2.ORel 04:29
6. Jednorożec robi co może URBANIAKI 04:34
7. MZGKiM Sp. z o.o. w Przasnyszu 04:35
8. TAEKWONDO CHORZELE 04:52
9. Jednorożec robi co może JEDNOROŻAKI 05:02
10. ORŁY – 2 05:57
11. Jednorożec robi co może BARŁOŻKI 06:24
12. Drużyna Choszcza 06:29
13. ORŁY 06:35

Close Menu