V ETAP ZIMNARA ZA NAMI

V ETAP ZIMNARA ZA NAMI

WITAJCIE !!!
Kolejny etap ZiMNaRa za nami. W sobotę 01.02.2020 r. odbył się już piąty wyścig zawodów.

Tegoroczna edycja powoli zbliża się ku końcowi a zawodnicy nie mieli jeszcze okazji doświadczyć prawdziwych zimowych warunków. W piątym etapie również próżno było szukać śniegu i mrozu, ale nikt nie narzekał bo warunki sprzyjały szybkiemu bieganiu.

Na dystansie 3,5 km brawurowo zwyciężył Damian Skała z Przasnysza z czasem 15:03, zaraz nim do mety dotarł Mateusz Czaplicki (15:10). Dzięki temu występowi przesunął się na miejsce lidera w generalce. Trzecie miejsce podium zajął Marek Frontczak z Jednorożca (17:11). Wśród pań na krótkim dystansie najlepiej wypadła zawodniczka KS Przaśnik Przasnysz Julia Cichocka (18:31) czym przypieczętowała swoją dominację w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce podium podobnie jak przed tygodniem zajęła reprezentantka KS Maków biega Monika Majkowska (18:33). Podium dopełniła zawodniczka Jednorożec robi co może Joanna Borczak (18:56).

Koronny dystans zawodów (7 km) „pozamiatali” reprezentanci Jednorożec robi co może. Pierwsze miejsce wśród mężczyzn zajął Damian Urbaniak (28:18), a Jego mama Anna Urbaniak (32:34) zwyciężyła wśród kobiet. Warto wspomnieć również o tacie Sylwestrze Urbaniaku (29:46), który uplasował się na 4. miejscu. Do podium zabrakło mu zaledwie 6 sekund. Jak widać niedaleko pada jabłko od jabłoni 

Drugi na mecie zameldował się Marek Majdowski (29:06) z KS Przaśnik Przasnysz, który toczy zaciętą walkę z Damianem o miejsce lidera w generalce. Jako trzeci metę przekroczył kolega z Przaśnika – Paweł Zamielski (29:40).

Wśród pań na podium obok Anny Urbaniak stanęły dwie reprezentantki KS Przasnysz Przaśnik: Marta Smolińska (35:19) i Magdalena Tabaka (37:01).

W piątym biegu zawodów wystartowało ponad 70 uczestników. Do stawki dołączyło kilku dobrze nam znanych z poprzednich edycji zawodników: Mariusz Dąbkowski wraz z małżonką i trzema córkami. Ten charakterystyczny ultra-maratończyk z Goworowa wreszcie znalazł wolny termin na występ w ZiMNaRze. Do zakończenia zawodów pozostały jeszcze 2 etapy zasadnicze i ostatni etap dodatkowy. Dla biegaczy, którzy nie zdołają skompletować wymaganych 6 etapów organizatorzy przewidzieli odrabianie biegów w trybie indywidualnym.

Zawodnicy, którzy uczestniczyli we wszystkich dotychczasowych etapach mogą zakończyć zawody już w następnym biegu, ale z pewnością nikt nie odmówi sobie przyjemności udziału we wszystkich wyścigach.

Zapraszamy na kolejny bieg ZiMNaRa w kolejną sobotę 08.02.2020 r. tradycyjnie na godz. 10.00 na przasnyskie lotnisko.

PS: Wyniki oraz więcej zdjęć dostępne na stronie: http://przasnik.pl/zimnar/

Close Menu